[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Upgrade to 130l  XML
Forum Index » Despre noi
Author Message
mihaibaciu
Member
[Avatar]

Joined: 02/02/2012 22:01:47
Messages: 236
Location: Focsani
IP:
Offline

Salutari...dupa ce am petrecut cu toti de Paste...m-am hotarat sa fac o schimbare la mine in camera...in coltul meu de natura...si am cumparat un acvariu de 130l...sticla de 6...cu tot cu capac etc..
Iluminarea este facuta de 3 neoane...momentan folosesc doar doua...unul de 18 w un neon cu lumina 865 si un aqua tec de 20w
Filtru am un aquael fan 2 plus..,,400l pe ora...dar in 2 sapt cam asa o sa imi cumpar unul extern home made de la un prieten cu o pompa de 1400l pe ora
Acvariul este foarte bine plantat...multe plante...nu le stiu denumierea...dar se vad in poze
Iar ca pesti...am o gama larga de la guppy pana la ancitrus si chiar si 3 serpisori docili de vreo 8-9cm...pesti sunt in jur de 40 cu tot cu puiet ...nu prea pot sa ii inumar pe toti fix deoarece stau ascunsi prin spate printre plante...si deabea i-am cumparat...nu prea ii cunosc pe fiecare..in medie un peste are 3-4 cm...sper sa va placa !Multumesc!
[Thumb - net (3).jpg]

[Thumb - net (2).jpg]

[Thumb - net (1).jpg]

 
Forum Index » Despre noi
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com