[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Xiphophorus Montezumae  XML
Forum Index » Vivipari
Author Message
elrey
Junior member
[Avatar]

Joined: 29/12/2005 21:15:51
Messages: 23
Location: West Side
IP:
Offline

Uitati-va putin aici image Xiphophorus Montezumae
Prima oara cand vad asa ceva, desi cresc vivipari de ani de zile.

Some are wise, some are... otherwise!
[Yahoo!]
hans
Senior member
[Avatar]

Joined: 09/10/2002 16:30:47
Messages: 612
Location: BUCURESTI
IP:
Offline

Adobe sa traiasca'
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

hans wrote:Adobe sa traiasca'

...Putea totusi sa i-o lase mai scurta, ca e de 3 ori mai mare decit corpul ....(coada - despre ea era vorba )
Dalles
Membru banat
[Avatar]

Joined: 29/07/2003 02:16:30
Messages: 2569
Location: Bucuresti-Dr.Taberei
IP:
Offline

M-ati facut curios si am dat o cautare pe net: LINK.
Reiese ca asa e soiul. Sau... o fi umplut cineva Google-ul cu imagini "adobizate"?

[url=http://www.acvariu.ro/coppermine/index.php?cat=10593] )\
>((º>
)/[/url]
Alex
Administrator
[Avatar]

Joined: 28/07/2004 22:32:30
Messages: 4189
Location: Bucur-Obor
IP:
Offline

Nu va mai grabiti, imaginea este reala...firesc nu va pot spune din realitate dar ar insemna ca mai toti posesori de Xiphophorus montezumae au pozat in Adobe sau au tras xifu` de coada
Pestele numit si "Montezuma swordtail"..lucru care ar trebuii deja sa va dea de gandit. Nici eu nu stiu mai multe despre el caci repet e un peste cu care nu prea m-am intalnit la noi in Colentina dar chestia cu coada va zic eu ca nu e ca aia a vulpii.
Va recomand un un search pe net, eu nu am timp si desi am citit cate ceva despre el in trecut cred ca pe net ve-ti gasi mai multe

SPUNE-MI CE "CODOI" AI CA SA-TI SPUN CINE ESTI
elrey
Junior member
[Avatar]

Joined: 29/12/2005 21:15:51
Messages: 23
Location: West Side
IP:
Offline

Este cat se poate de reala poza. Am facut si eu un search pe google si am observat ca Montezumae au toti "sabiuta" lunga. O fi vreo lege a compensatiei datorita altui organ, care are dimensiuni reduse . Stiti fazele alea cu: omu cu nasu mare... sau barbatii cu masini mari... etc etc.
Acum serios - stiti cumva cum se poate cumpara asa ceva la noi in tara? Am comandat niste reviste de la www.thatfishplace.com acolo cred ca au, dar posta costa in jur de $30-45 poate si mai mult. Daca ati vazut specia asta pe undeva, (de vanzare, se intelege) mai ales in Timisoara, spuneti-mi si mie va rog.

Some are wise, some are... otherwise!
[Yahoo!]
guleag
Junior member
[Avatar]

Joined: 06/02/2006 03:21:54
Messages: 66
Location: Piatra Neamt
IP:
Offline

am avut unul ceva asemanator .. si avea corpul 3cm iar coada la ultima masuratoare 5,3cm

l-am pierdut totusi devreme..lipsa de experienta
 
Forum Index » Vivipari
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com