[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
altceva in acvariul cu beta?  XML
Forum Index » Anabantidae
Author Message
ashavodaz
Member
[Avatar]

Joined: 26/04/2005 11:59:17
Messages: 233
IP:
Offline

ce vietati acvatice imi recomantati pentru un acvariu cu una bucata mascul betta+o femela betta+un ancitrus+3 pomaceea (toti sunt la dimensiuni mici, spre foarte mici (hihihi abia astept sa imi ajunga masculul la maturitate )
dimensiunile acvariului 45x28x30 (cu foarte multe plante in el)
10x
RaresLuc
Senior member
[Avatar]

Joined: 01/01/2006 14:34:19
Messages: 711
Location: Sibiu
IP:
Offline

Charachide mici, vreo 5.
[Email]
ashavodaz
Member
[Avatar]

Joined: 26/04/2005 11:59:17
Messages: 233
IP:
Offline

o pereche de molly black? ar merge?
Alex
Administrator
[Avatar]

Joined: 28/07/2004 22:32:30
Messages: 4189
Location: Bucur-Obor
IP:
Offline

RaresLuc wrote:Charachide mici, vreo 5.

Chiar asa betta cu neoni (Characidae)
Eu zic ca nu.

SPUNE-MI CE "CODOI" AI CA SA-TI SPUN CINE ESTI
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Pentru 37l e suficient cit ai acolo. Poate doar sa mai iei un ancistrus. Asta ca sa-ti raspund la PM-ul pe care mi l-ai dat, cu marea rugaminte sa nu se mai repete, ca nu dau "consultatii" in particular. Forumul de asta exista - pentru schimbul de informatii.
ashavodaz
Member
[Avatar]

Joined: 26/04/2005 11:59:17
Messages: 233
IP:
Offline

nu dolly, eu nu am vrut meditatii in particular, dar ... eu am mai pus o data intrebarea asta, intr-un alt topic, mai exact aici : http://www.acvariu.ro/forum/viewtopic.php?t=1984 numai ca acum, ma refeream shi la altceva in afara de pesti, exemplu tipari, garizi, moluste, etc... sincer, nici eu nu stiu si am zis initial, ca sa .... sa stau cuminte si sa nu mai intreb ... shi am vazut ca tu esti moderatorul de pe partea asta a forumului, si am indraznit sa te intreb "in particular"
scuze de deranj
axi_777
Unripe member

Joined: 09/11/2005 21:17:13
Messages: 3
IP:
Offline

Am si eu o problema asemanatoare. Am un acvariu 80 l net si mi-ar pace sa pun in el o pereche de betta. In afara de melci si sanitari ce as putea pune?
Ma gandeam la molly sau neoni..dar din cate vad...
Multumesc!!!
[Yahoo!]
Roscata
Junior member
[Avatar]

Joined: 31/01/2006 18:08:44
Messages: 16
Location: Bucuresti Crângasi
IP:
Offline

Salut! Pai... te poti gandi la alte anabantidae.
Din cate stiu, betta in acvariu cu gurami albastru, la nevoie, ii ingrijeste chiar si puii

Ma dau experta, dar ieri am intrebat pe cineva cum ii zice "frumosului" din acvariul din galerie, si era... un gurami.
In fine... nu stiam ca cei galbeni pot fi si... rosii :-P . Si la mine in carnetel va trebui sa modific pentru ca scrie: gurami albastru, gurami galben si gurami pitic... da' nu'i nimic, pun o virgula si scriu... rosu

Substrat încalzit. Lumina. Stabilitatea parametrilor. Fertilizant. Filtrare biologica. Schimburi de apa. Plante dese. Putini pesti. Hrana, atat cat consuma. Controlul variabilelor.
GeoCri3772
Member

Joined: 10/07/2018 14:28:49
Messages: 262
IP:
Offline

 
Forum Index » Anabantidae
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com