[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
substarat pietris colorat  XML
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Author Message
alix
Junior member

Joined: 27/09/2005 08:56:29
Messages: 44
Location: Pitesti
IP:
Offline

Am vazut la o florarie pietris colorat.Pe eticheta zice ca nu este toxic si ca nu se decoloreaza...ce parere aveti credeti ca poate fi folosit ca substrat?
[Yahoo!]
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

alix wrote:Am vazut la o florarie pietris colorat.Pe eticheta zice ca nu este toxic si ca nu se decoloreaza...ce parere aveti credeti ca poate fi folosit ca substrat?

Da, cu conditia sa bagi pesti de plastic. Cei vii vor protesta cu siguranta.
aripel
Member

Joined: 04/10/2005 17:42:55
Messages: 232
Location: bucuresti
IP:
Offline

alix wrote:Am vazut la o florarie pietris colorat.Pe eticheta zice ca nu este toxic si ca nu se decoloreaza...ce parere aveti credeti ca poate fi folosit ca substrat?


sau cu conditia sa gasesti o asa "imagine" in natura........

aripel is here
Gepeto
Member
[Avatar]

Joined: 14/10/2004 15:55:17
Messages: 138
Location: United States of Europe
IP:
Offline

alix wrote:Am vazut la o florarie pietris colorat.Pe eticheta zice ca nu este toxic si ca nu se decoloreaza...ce parere aveti credeti ca poate fi folosit ca substrat?


Gasesti si in magazinele de specialitate, nu vreau sa dau nume, pietris negru, rosu, verde si albastru...dupa gust.
Prietenii de pe acest forum iti spun ca, un adevarat fun al acvaristicii, incearca sa reproduca un mediu cat mai natural.
Nimeni nu te poate impiedica sa pui pietris colorat(nu e toxic), dar o sa arate ciudat acvariul.
Oricum, esti singurul in masura sa decizi.

Cu stima.

Salut Prieteni
 
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com