[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
puncte albe pe innotatoare---ce boala este? cum se vindeca?  XML
Forum Index » Boli/tratamente
Author Message
tikar
Junior member

Joined: 18/01/2006 23:17:20
Messages: 9
Location: Cluj
IP:
Offline

am un acvariu de circa 30l,filtru cu burete(dublu), apa o schimb regulat in fiecare saptamana cam 30-40% cu apa de la robinet invechita 24 ore, nu folosesc nici un fel de solutie...
problema este ca pe innotatoarela la xifo si la betta au aparut niste pete albe...m-am uitat pe diverse siteuri cu acvaristica despre boala, dar nu sunt sigur ce solutie sa folosesc(nu vreau sa-i intoxic)...petele albe se inmultesc rapid...CE SOLUTIE SA FOLOSESEC SI CE MEDICAMENT SA ADMINISTREZ?
[Yahoo!]
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

tikar wrote:...m-am uitat pe diverse siteuri cu acvaristica despre boala, dar nu sunt sigur ce solutie sa folosesc(nu vreau sa-i intoxic)...petele albe se inmultesc rapid...CE SOLUTIE SA FOLOSESEC SI CE MEDICAMENT SA ADMINISTREZ?

Era suficient sa cauti pe forumul nostru la Boli/tratamente. E gris. Sare si marirea treptata a temperaturii.

De ce nu le-o place unora sa se mai si informeze putin inainte? Isi iau un acvariu ca si cind si-ar lua un catelus de plus si apoi incep cu intrebari la care, culmea, s-a mai si raspuns de zeci de mii de ori.
 
Forum Index » Boli/tratamente
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com