[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
au murit guppy  XML
Forum Index » Vivipari
Author Message
alka
Junior member

Joined: 12/01/2006 02:06:23
Messages: 35
IP:
Offline

care ar putea sa fie prb. ? unul avea coada franjurata ... am inteles ca este o bacterie ceva ... dar unul chiar nu avea nimic ... in plus mai trebuia sa si nasca .... acvariul meu e de 57 l ... apa schimbata la timp ...
acata
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 16/01/2004 10:55:17
Messages: 368
Location: Bucuresti, Iuliu Maniu - Politehnicii
IP:
Offline

Trebuie mai multe detalii. Ce alti pesti mai ai in acvariu? Cati pesti ai in acvariu? Cum adica avea coada franjurata? Avea despicata coada? Sau franjurata pe margine. Avea si ceva puncte albe?

Acvariul meu
[Email]
alka
Junior member

Joined: 12/01/2006 02:06:23
Messages: 35
IP:
Offline

molly, xipho, neoni si 2 pui de scalari ... au aparut niste puncte albe la un xipho ... plus ca era cam ametit .. asa ca l`am izolat ... recent au aparut puncte albe pe un scalar ... e plin .. si are un inot haotic ... cozile la guppy aratau de parca erau macinate ... si pareau rigide ... si da.. erau franjurate aproape in intregime ... mi`au murit deja vreo 3 guppy ...
la molly am vazut iarasi un comportament ciudat de cateva zile .... cel putin la unul din ei ... sta pe fundul acvariului ... si parca tremura ... da din coada... dar se misca tot corpul ... face chestia asta cu viteza ... si nu se misca ... sta asa o ora - 2 .. dupa care mai inoata ... si apoi .. iar incepe ....
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

alka wrote:molly, xipho, neoni si 2 pui de scalari

Pentru ghiveciul pe care l-ai facut intr-un acvariu de 57 litri, zeul acvaristicii ti-a blestemat acvariu' .
Chestia aia cu puncte albe e gris, ti-am raspuns la celalalt topic al tau.

Poze: smilie ... Poze cu plante
alka
Junior member

Joined: 12/01/2006 02:06:23
Messages: 35
IP:
Offline

si ce este mai exact grisul asta ..?? pentru ca acum si ceilalti sunt plini de puncte albe : toti neonii, din seara asta si ancistrusul, xipho ...
Dalles
Membru banat
[Avatar]

Joined: 29/07/2003 02:16:30
Messages: 2569
Location: Bucuresti-Dr.Taberei
IP:
Offline

E o boala. Citeste aici: [url=http://www.acvariu.ro/forum/viewtopic.php?t=427&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=]Despre bolile pestilor - A. Patologie - Paraziti comuni
[/url] Despre 3. Ichthyophthirius multifiliis

Ca tratament: Sera Costapur.

[url=http://www.acvariu.ro/coppermine/index.php?cat=10593] )\
>((º>
)/[/url]
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

alka wrote:si ce este mai exact grisul asta ..?? pentru ca acum si ceilalti sunt plini de puncte albe : toti neonii, din seara asta si ancistrusul, xipho ...

Pai ti-am dat si io linku' la articolu' baronului in celalat topic al tau. Mai clar decit acolo nu vad cum ti-am putea explica .

Poze: smilie ... Poze cu plante
fish_lover
Member

Joined: 15/01/2006 21:33:27
Messages: 184
Location: Iasi
IP:
Offline

pei din cate stiu eu a mai fost odata problema asta si cica trebuia sa adaugi ceva sare ...si cica a functionat...bafta !!!

WELCOME to FISH land
[Email] [Yahoo!]
 
Forum Index » Vivipari
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com