[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Reactor CO2 la comanda. Calitate, eficienta, siguranta.  XML
Forum Index » Vanzari
Author Message
bitanu
Senior member
[Avatar]

Joined: 01/09/2010 17:47:52
Messages: 629
Location: Navodari CT
IP:
Offline

image

image


__Dupa cum scrie in titlul anuntului, execut la comanda reactoare externe CO2 pentru acvarii de peste 100 litri. Acest tip de reactor trebuie sa fie atasat dupa o pompa de apa sau la un filtru de apa extern (se monteaza in serie pe OUT) cu un debit prevazut de constructor de la un minim 700 l/h in sus (ex. de filtre: Tetratec ex700, JBL CristalProfi e700, etc.), asta pentru a dizolva cu succes CO2-ul, mai ales in situatia in care avem un acvariu cu o apa cu un kh mai mare de valoarea 10, situatie in care pentru a cobori si a mentine nivelul pH-ului la valoare ideala, trebuie sa bagam mult CO2 (ex.: 2-3 bule/sec.).

Coletul cu reactorul clasic contine:
-cutia originala a filtrului:
-reactorul cu: doi mini-robineti metalici, coturile 90 grade stuturile pentru furtune montate;
-un mini-robinet metalic de rezerva;
-cheia pentru demontat paharul reactorului;
-bonurile fiscale ale materialelor.

__Pretul unui asemenea reactor variaza in functie de pretul materialelor (coletul va fi insotit de lista componentelor si bonurile fiscale) si cerintele clientului (de ex.: filtru mai mare sau mai mic, cote ale intrarii si iesirii apei, anumite coturi de bronz, cu/fara bioballs-uri in interior, cu coliere metalice pentru in/out).
__Pe langa pretul reactorului propriu-zis, mai intra: costul serviciilor mele (intre 45-50 lei) si cel al transportului prin posta (aprox. 9-10 lei).

Pret: Costul total (reactorul+manopera+transport posta) al reactoarelor ca cele prezentate in poze ar ajunge la 140-160 lei. Recomand ca acest reactor sa fie umplut cu bile de plastic pentru filtrare (cunoscute ca bioballs-uri), asta pentru a fi mai eficient si silentios. Ca idee, intr-un reactor marimea 7 si care ajunge la 35-45 lei cutia. asta pentru a fi mai eficient si silentios.

Trimit oriunde in tara. Transportul se face numai prin posta romana. Plata se face la ridicarea coletului, ramburs.

Contact:
-telefon: 0740 217 673 (Orange) si 0772 210 318 (DigiMobil);
-mesaj privat (PM).
Recomand telefonul, pentru a ne intelege rapid si usor. Dupa convorbirea telefonica, cumparatorului imi va trimite intr-un mesaj privat datele (nume, adresa complet si nr. de tel.), asta ca o asigurare a mea ca voi stii cu cine am de-a face.
Imi rezerv dreptul de a-mi selecta clientii, mai ales in cazul expeditiilor postrestant.

Rog seriozitate!

Nu am nevoie de Feed-back-uri pozitive (ci doar de confirmarea ca produsul corespunde cerintelor), pentru ca nu urmaresc asa ceva. Execut aceste reactoare mai mult pentru a veni in ajutorul colegilor de hobby (pentru cei care: nu au timp, nu se pricep, nu gasesc anumite componente si pentru cei care nu vor sa riste), nu pentru bani, daca tinem seama de: consumul combustibilului, mizeria prin casa, chinuiala cu ambalarea coletului si statul pe la cozile formate la draga noastra Posta Romana.

Atentie! Toate componentele sunt noi, nu umblu cu second-hand-uri. Nu trimit componente separate (gen: stuturi, mini-robineti).

Multumesc pentru intelegere! Cu respect, Daniel Bitanu.

image


image

This message was edited 2 times. Last update was at 02/02/2013 08:48:11


,,Primavera,, / ,,Oland-Scape,, / ,,Intermedius,, / ,,ONE,, by Daniel Bitanu

Respect pentru acvaristii: Sebastian Costin, Ionut Godea si altii.
Lofty
De-al casei
[Avatar]
Joined: 08/12/2005 12:32:30
Messages: 1242
Location: Bucuresti
IP:
Offline

In cadrul ariei VANZARI va rugam sa respectati urmatoarele reguli:
...
- Afacerile de genul "construiesc acvarii pe comanda" sau "crescator de discusi ofer 4 varietati permanente" sunt permise doar cu acordul conducerii. Contactati: mosu@acvariu.ro. Daca aveti aprobare de la mosu pentru publicitate (vanzari engros/neocazionale), spuneti-o in post. Evitati astfel stergerea din greseala a postului respectiv.

Postarile care nu respecta aceste reguli pot fi inchise sau sterse fara atentionare.
...


Avem?

Dupla & Dennerle - 360 l si Malawi - 550 l
bitanu
Senior member
[Avatar]

Joined: 01/09/2010 17:47:52
Messages: 629
Location: Navodari CT
IP:
Offline

,, Niet,,! Dar o sa cer. No comment, daca scrie de la împaratie?!!

Dar intreb si eu, sa ma bag in seama, dar cei care vand plante saptamanal, nu se numesc produc?tori?

This message was edited 1 time. Last update was at 30/01/2013 23:09:03


,,Primavera,, / ,,Oland-Scape,, / ,,Intermedius,, / ,,ONE,, by Daniel Bitanu

Respect pentru acvaristii: Sebastian Costin, Ionut Godea si altii.
Lofty
De-al casei
[Avatar]
Joined: 08/12/2005 12:32:30
Messages: 1242
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Teoretic nu, pentru ca vand ceea ce tund din acvariul lor, reprezentand un "surplus" care nu le mai trebuie.
Un reper cat de cat sugestiv si exemplificativ ilustrativ ar fi "sa nu poata sa vanda oricat ar fi cererea de mare".

Dupla & Dennerle - 360 l si Malawi - 550 l
 
Forum Index » Vanzari
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com