[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Donez broscutza cu tample rosii  XML
Forum Index » Vanzari
Author Message
Bumsecul
Member
[Avatar]

Joined: 11/01/2004 22:41:22
Messages: 156
Location: Bucuresti - Berceni
IP:
Offline

Din ciclul "Craciun fericit!" ma trezesc cu o asemenea creatura intr-un vas de 1 litru cu niste creveti (cred) si o funda rosie (indispensabila pentru cresterea ei). Pentru a invata minte persoana respectiva i-am returnat cadoul si i-am dat 2 link-uri de la niste site-uri din state sa se puna pe crescut broscutze. Va dati seama ce succes am avut nu: "E asa greu", "Nu stiu". Asa ca: Rog pe cineva care vrea si poate sa se ocupe sa adopte aceasta broscutza de 4 cm care cica este femela si care sigur nu va supravietui mult fara un nou stapan. Astept oferte. Multzam
[Email]
koala
Batran si obosit
[Avatar]

Joined: 05/03/2002 02:00:00
Messages: 23583
Location: Bucuresti
IP:
Offline

... oarecum off topic, da' e pacat de bietu' animal ... ar trebui sa o iei inapoi de la respectiva persoana, si apoi sa o duci [ pe broscuta, evident ] la un petshop ... poate primesti la schimb ceva mancare pentru pesti ... cel putin ajunge undeva unde are sanse sa traiasca ...

Samson & Delilah (2002) - Marele African (2007) - Angels in heaven (2010) - Life is like a box of chocolates (2011) - Nemo's House (2012) - The Big One (2012) - Cubul (2013) - The Return (2014) - Back to the roots (2015) - Un sumatran, doi sumatrani (2020)
Magda
Senior member

Joined: 17/03/2004 08:20:12
Messages: 710
IP:
Offline

Sau...la gradina zoologica, desi...am inteles ca deja sunt plini de broscute din astea aduse de diverse persoane, care isi dau seama, cand broscuta ajunge prea mare, ca nu o mai pot tine
Ar trebui interzisa comercializarea lor smilie
drilea
Member
[Avatar]

Joined: 19/08/2004 16:49:03
Messages: 201
Location: Voluntari Ilfov
IP:
Offline

Salut.Asa lua-o eu pentru fi-miu.Ce altceva trebuie sa cumpar ca sa nu o chinui (ma refer la acvariu, etc.Mersi).Daca ai si un link cu o poza, ms mult.
[Email] [WWW] [Yahoo!]
Bumsecul
Member
[Avatar]

Joined: 11/01/2004 22:41:22
Messages: 156
Location: Bucuresti - Berceni
IP:
Offline

Pet shop era varianta 2. Prefer s-o dau cuiva de aici decat sa mai pateasca iar acelasi lucru. Daca in 5 zile nu se prezinta nimeni doritor o s-o duc la pet shop. Stiti cumva un pet shopunde au broscutze? Sa nu umblu din poarta in poarta. Multzam
[Email]
kid
Member
[Avatar]

Joined: 05/05/2005 22:54:19
Messages: 157
Location: Bucuresti
IP:
Offline

In orhideea la gara, la animax pe turda. Aveau acum 2-3 luni la orhideea o broscuta cu tample rosii de vo' 2 palme pe care o dadeau gratis. Saraca nici nu avea loc sa se intoarca in acvariu
[Yahoo!]
Rochi
Member
[Avatar]

Joined: 10/11/2005 19:50:14
Messages: 131
Location: Bucuresti-Tei
IP:
Offline

Mai bine ii dai drmu intr-un lac , ca o sa-i mearga mai bine, ca eu asta vara cind ma duceam la peste pe IORE mai se nimerea sa prind si citeva broscute, dastea cu timpla rosie si era chiar mari , deci faci cum crezi

Urit de multi , iubit de putini dar respectat de toti
[Yahoo!] [MSN]
Bumsecul
Member
[Avatar]

Joined: 11/01/2004 22:41:22
Messages: 156
Location: Bucuresti - Berceni
IP:
Offline

Nu prea sunt de acord cu introducerea intr-un ecosistem de noi specii... si oricum asta mica sunt convins ca n-ar supravietui. Ar fi socul prea mare.
[Email]
bogayman
Member

Joined: 06/01/2006 23:39:01
Messages: 117
Location: Bucuresti, Berceni
IP:
Offline

ti-am trimis un pm
bafta
Bumsecul
Member
[Avatar]

Joined: 11/01/2004 22:41:22
Messages: 156
Location: Bucuresti - Berceni
IP:
Offline

Inca valabil... oferta expira Miercuri!
[Email]
 
Forum Index » Vanzari
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com