[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
om de incredere  XML
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Author Message
ibis
Junior member
[Avatar]

Joined: 20/04/2005 18:25:35
Messages: 78
Location: Piatra Neamt
IP:
Offline

si inca ceva: am fost sfatuit, pe site-ul acvariu.ro sa imi procur plante si pesti de la pesroane de incredere. nu am asa ceva, sint obligat sa apelez tot la traditionala piata. locuiesc in Piatra Neamt. Exista intre cei de aici, de pe forum o persoana dispusa sa ma ajute?
[Email] [WWW] [Yahoo!]
johnny6600
Senior member
[Avatar]

Joined: 16/01/2005 03:20:40
Messages: 914
Location: Bucuresti - Berceni
IP:
Offline

Man plantele nu sunt droguri k sa le iei de la persoane de incredere neaparat :mrgreen: .Poti sa iei si din piata asa fac toti cel putin la inceput dar e bine sa le sterilizezi in apa distilata fro 5 min ca sa te asigri k nu iei si neste boli odata cu ele.

Pentru ca n-am stiut ce sa aleg intre mecanic,tamplar,geamgiu,electronist,chimist,fizician,biolog sau veterinar le-am ales pe toate asa ca m-am facut acvarist
cyborg
Member
[Avatar]

Joined: 12/03/2005 01:00:50
Messages: 164
Location: Bucuresti, Dristor
IP:
Offline

Am stat si eu 20 de ani la Piatra Neamt , si am avut acvariu vreun an, inainte sa plec la facultate. Eu luasem de la un tip din Maratei, si la unul de la podul spre Darmanesti (condus de un vecin care ii cunostea). De fapt ei vindeau sambata si duminica in piata mare. Banuiesc ca aceeasi marfa , care la vremea aceea mi s-a parut f.f. buna. Acum n-as putea sa compar cu Oborul, pentru ca nu mai tziu minte

Nature is definetly natural.
[Email] [WWW] [Yahoo!]
razvan
Membru banat

Joined: 21/11/2001 02:00:00
Messages: 2878
IP:
Offline

o propunere, updateaza-ti locatia, si eventual incearca sa contactezi alti forumisti din piatra neamt . ii gasesti filtrind memberlist.
kata
Member
[Avatar]

Joined: 01/02/2005 18:57:31
Messages: 190
Location: Tg. Neamt
IP:
Offline

Sal! Eu sunt din Tg. Neamt ("la o aruncatura de bat de Piatra Neamt") si am cumparat plante din Piatra Neamt de la petshop-ul ala alaturi de BCR si sa stii ca nu am avut probleme cu ele si nici cu pestii.
Si inca ceva daca te intereseaza si pesti sa cumperi este cineva la tine in oras care are. Am luat si eu de acolo si nu am avut probleme!
Pentru detalii PM sau messanger!

"Sunt prea sarac sa-mi permit lucruri ieftine!"
[Email] [Yahoo!]
 
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com