[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
WEIPRO-2010  XML
Forum Index » Hardware
Author Message
Bobi Brasov
Member
[Avatar]

Joined: 11/01/2012 12:31:17
Messages: 139
Location: BRASOV
IP:
Offline

Buna ziua!! Va rog sa ma ajutati cu setarea unui ph controller weipro-2010 si cu calibrarea unei sonde no-name!!! MULTUMIRI ANTICIPATE!!!

Sa auzim de bine !
[Yahoo!] aim icon [MSN] [ICQ]
Gabriel
<'))))<
[Avatar]

Joined: 23/11/2001 02:00:00
Messages: 2030
Location: Constanta
IP:
Offline

Salut markbv72 - te rog treci pe la sectiunea Despre noi si scrie cateva cuvinte despre tine. Multumesc.

Orice controller / monitor de pH se seteaza in doua puncte.
pH7 si 9 la marine.
Setezi mai intai la pH 7 si apoi la pH 9.
Pentru siguranta mai verifici o data pH7 dupa pH9.
Ai grija sa faci corectia de temperatura la pH.

Nu cunosc / nu am detinut un astfel de controller si, prin urmare, nu stiu exact din ce buton/butoane/potentiometru se pot face reglajele.

Daca vrei mai multe detalii despre pasii in sine te rog intreaba - dar nu inainte de a scrie Despre Tine
stefanp
Moderator

Joined: 06/09/2011 17:31:23
Messages: 9473
Location: Falticeni/Iasi
IP:
Offline

Am impresia ca weipro-ul se calibreaza intr-un singur punct.
Uite un link in care zice ceva pe scurt: http://www.fish-street.com/weipro_ph2010_ph_meter

Zambesc chiar de traiesc in conditii austere, caci bucuria mea se trage din alte sfere ! Jurnal acvariu (proiect finalizat) | Unu' micu' pentru creveti (proiect finalizat) | Borcanu' lu' Grigore (proiect finalizat)
Incercare de aquascaping (proiect finalizat) | La munte - nano (finalizat) | Highway to hell (finalizat) | The great Danish | Dennerle tank

Romanian Aquascaping Contest 2016

Blog despre acvaristica

Despre Dennerle
[WWW]
 
Forum Index » Hardware
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com