[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Preturi  XML
Forum Index » General info
Author Message
PET
Junior member
[Avatar]

Joined: 04/12/2005 22:41:48
Messages: 92
Location: Timisoara
IP:
Offline

Cam ce preturi mai au pestii in ziua de azi ? Guppy, Molly, Neon, etc?

Remember: Life is better with animals !
[Email] [Yahoo!]
betta
Senior member
[Avatar]

Joined: 12/07/2003 18:44:39
Messages: 1207
Location: Timisoara (Circumvalatiunii)
IP:
Offline

Guppy 2.0-3.5 RON uneori mocca
Molly tot p'acolo
Neoni 5-6 RON
Despre specia etc. nu stiu nimic iar daca se refera la restul de circa 500 de specii de interes pentru acvaristica...
Cel mai bine e sa treci pe la "numeroasele" magazine de profil: Zoocenter pe Take Ionescu, Iguana pe I. Vacarescu, Animax din Mall si nu in ultimul rand, in weekend, in Piata Iosefin.
Asa te vei lamuri si cu privire la pretul plantelor, hranei, echipamentelor si etc. ;)

Traieste ca si când ai muri mâine! Învata ca si când ai trai vesnic!
[Yahoo!]
GeorgeT
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 04/11/2003 16:48:21
Messages: 482
Location: Timisoara(Giroc)
IP:
Offline

betta wrote:
si nu in ultimul rand, in weekend, in Piata Iosefin.

eu as zice un ultimul rand....

@PET: de cat timp esti in Timisoara? Sper ca nu o sa-mi zici ca esti de o viata intreaga si nu stii nici macar un loc unde se vand pesti?
.... scump domn'le, scump...... halatul! halatul! cat e halatul! halatul!!! cat e halatul!!!!

Daca o pasarica ti-a soptit ceva.....atunci inseamna ca ai inebunit pentru ca pasarelele nu vorbesc !!
[Email] [Yahoo!]
PET
Junior member
[Avatar]

Joined: 04/12/2005 22:41:48
Messages: 92
Location: Timisoara
IP:
Offline

pai eu tot ce stiu era Iosefin. Dar am zis ca va intreb pe voi ca e mai comod...si pana sambata/duminica mai e

Am fost azi pe Vacarescu (si prin Iosefin dar nu era decat 1 tip... am vazut niste betta care eram cam inghetatzi...).

Pe vacarescu:

Neon - 3 lei
Platty - 4,5 lei (??? asa scumpi is platty ???)
Sanitar - 3 lei (parca)
Guppy - 2,5 lei ( am vazut niste guppy super frumosi. Si femele colorate )

Plante - 7,5 in ghiveci
~ 20 cu piatra

Am vazut si o planta la 120 lei... mama cat era.

si mama cat o sa ma conste pe mine plantele

Remember: Life is better with animals !
[Email] [Yahoo!]
razvan
Membru banat

Joined: 21/11/2001 02:00:00
Messages: 2878
IP:
Offline

si mama ce baiat destept ai fi daca ai incerca sa intri in legatura DIRECTA cu ceilalti membrii ai forumului (din timisoara), si ai participa macar la o singura intrunire "duminicala" sau cind s-o face, anuntind in prealabil de ce ai nevoie...
PET
Junior member
[Avatar]

Joined: 04/12/2005 22:41:48
Messages: 92
Location: Timisoara
IP:
Offline

razvan wrote:si mama ce baiat destept ai fi daca ai incerca sa intri in legatura DIRECTA cu ceilalti membrii ai forumului (din timisoara), si ai participa macar la o singura intrunire "duminicala" sau cind s-o face, anuntind in prealabil de ce ai nevoie...


Nu vad unde batzi si ce rost are postul tau aici ? AM luat legatura directa (messenger) cu alti membrii din timisoara. Iar intruniri nu stiu cand se mai fac...si degaba se fac ca INCA nu am acvariu. Acum trebuie sa-l fac.

Remember: Life is better with animals !
[Email] [Yahoo!]
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

PET wrote:Nu vad unde batzi si ce rost are postul tau aici ?
Administratorii si moderatorii au voie sa posteze unde vor, cind vor. Nu e treaba userilor sa-i ia la rost smilie . Doar mosu are acest drept.

In legatura cu utilitatea topicului asta: chiar n-ai inteles nimic din postu' lu' betta?

Poze: smilie ... Poze cu plante
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

PET wrote:
razvan wrote:si mama ce baiat destept ai fi daca ai incerca sa intri in legatura DIRECTA cu ceilalti membrii ai forumului (din timisoara), si ai participa macar la o singura intrunire "duminicala" sau cind s-o face, anuntind in prealabil de ce ai nevoie...


Nu vad unde batzi si ce rost are postul tau aici ? AM luat legatura directa (messenger) cu alti membrii din timisoara. Iar intruniri nu stiu cand se mai fac...si degaba se fac ca INCA nu am acvariu. Acum trebuie sa-l fac.

Si cu ce te-a deranjat asa de rau postul lui Razvan? Era o sugestie, nimic mai mult.

Mai domoliti-va, oameni buni. Una, doua, va sare tandara.
PET
Junior member
[Avatar]

Joined: 04/12/2005 22:41:48
Messages: 92
Location: Timisoara
IP:
Offline

MARELE ALB wrote:
PET wrote:Nu vad unde batzi si ce rost are postul tau aici ?
Administratorii si moderatorii au voie sa posteze unde vor, cind vor. Nu e treaba userilor sa-i ia la rost smilie . Doar mosu are acest drept.

In legatura cu utilitatea topicului asta: chiar n-ai inteles nimic din postu' lu' betta?


Ba am inteles ce a zis betta. Era pur si simplu un topic unde putem sa discutam despre preturile din ziua de azi...sau de maine

@Dolly - Pai sugestia suna cam aiurea. "Baiat destept"....

Remember: Life is better with animals !
[Email] [Yahoo!]
PET
Junior member
[Avatar]

Joined: 04/12/2005 22:41:48
Messages: 92
Location: Timisoara
IP:
Offline

Oricum, ideea tipucului e sa discutam. DE CE pretul este asa pt. pestele X ?


O intrebare. Platty erau ~40-45 in Iguana (timisoara). De ce e sa mare pretul ? Platty nu sunt vipari ? Nu se reproduc usor ?

Remember: Life is better with animals !
[Email] [Yahoo!]
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

Cine stie ce varietate de platy obtinuta dupa ani de munca de selectie o fi.

S-a mai vorbit cindva de pretul pestilor. S-a "hotarit" ca un pret corect, care sa-i apere de tortura, ar fi in jur de 100.000 lei.

Poze: smilie ... Poze cu plante
Alex
Administrator
[Avatar]

Joined: 28/07/2004 22:32:30
Messages: 4189
Location: Bucur-Obor
IP:
Offline

MARELE ALB wrote:Cine stie ce varietate de platy obtinuta dupa ani de munca de selectie o fi.

Perfect adevarat Munca la o linie de platy selectionata genetic si care sa dea produsi constant asemanatori cu parinti poate sa te coste mai multi ani...reproducera unor pesti cu icre doar cateva ore ...pentru restul mastercard

SPUNE-MI CE "CODOI" AI CA SA-TI SPUN CINE ESTI
 
Forum Index » General info
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com