[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Un sumatran, doi sumatrani  XML
Forum Index » Acvarii diverse - Jurnal
Author Message
opincarul
Ultrahigh member
[Avatar]

IP:

Dan P wrote:Tot in vacanta Maestre?

Iulie si August sunt luni moarte din punct de vedere al actualizarilor. Din Septembrie incep tratamentele cu Fortifikat si silimarina, implicit se reia activitatea pe forum

Mama prostilor e mereu gravida!
koala
Batran si obosit
[Avatar]

IP:

- Nu am scris de mult aici pentru ca nu am cu ce sa ma laud... am o bacterie de care nu reusesc sa scap si care omoara pestii rand pe rand.
- Perioada octombrie-mai (cand eu am fost plecat de acasa) a fost critica si ceva s-a intamplat in bazin. Nu stiu ce.
- Am incercat toate soiurile de tratamente din comert, plus ceva remedii "ceausiste"... fara succes.
- Mai am vreo 15 sumatrani, din tot cardul ala de o suta si ceva... mari si frumosi, fara probleme aparent. Totusi, la 2-3 zile mai moare cate unul. Din senin.

Plm, astept sa se duca toti ca sa pot face o dezinfectare generala... parca vad ca ma intorc la cichlidae. Firu' vietii!

Samson & Delilah (2002) - Marele African (2007) - Angels in heaven (2010) - Life is like a box of chocolates (2011) - Nemo's House (2012) - The Big One (2012) - Cubul (2013) - The Return (2014) - Back to the roots (2015) - Un sumatran, doi sumatrani (2020)
Fadds
Member
[Avatar]

IP:

koala wrote:Plm, astept sa se duca toti ca sa pot face o dezinfectare generala... parca vad ca ma intorc la cichlidae. Firu' vietii!

Suna bine! Sugerez ciclide africane carnivore din Malawi - Haplochromis/Aulonocara.
Sau ciclide din Tanganika: Tropheus sau chiar Frontosa (ai volum) ar fi spectacol.

Asteptam cu nerabdare noul proiect!
ocean
Ultrahigh member
[Avatar]

IP:

koala wrote: parca vad ca ma intorc la cichlidae. Firu' vietii!

In sfarsit , asteptam

This message was edited 1 time. Last update was at 29/08/2021 08:32:18

[Email]

Forum Index » Acvarii diverse - Jurnal
Go to: