[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
filtru extern  XML
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Author Message
mvtb25
Junior member

Joined: 19/08/2009 17:28:28
Messages: 50
IP:
Offline

Radu.U,intre un tetra700 si jbl900 nu e diferenta mare de pret-50,60 de lei,doar ca jbl e mai puternic si din cate am vazut ce zic membrii acestui forum,sunt si mai de calitate...DESI ambele sunt nemtesti
Radu.U
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 27/01/2009 11:25:45
Messages: 1771
Location: Iasi
IP:
Offline

poate ai inteles gresit ca eu incurajez sa cumpere tetratec Din contra, nu as mai cumpara pentru nimic in lume acest filtru
ReBella
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 05/02/2005 03:14:35
Messages: 1789
Location: Baia Mare
IP:
Offline

Radu.U wrote:poate ai inteles gresit ca eu incurajez sa cumpere tetratec Din contra, nu as mai cumpara pentru nimic in lume acest filtru

Tot patitu-i priceput , nu-i asa Radu ? :-)

Until you find someone worth dying for, you never really live.
Radu.U
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 27/01/2009 11:25:45
Messages: 1771
Location: Iasi
IP:
Offline

Radu.U wrote:poate ai inteles gresit ca eu incurajez sa cumpere tetratec Din contra, nu as mai cumpara pentru nimic in lume acest filtru


Exact


Radu.U wrote:m_3, nu vreau sa te descurajez, asa am zis si eu ... ca poate sunt noroos, cu casnistra mea, desi mi-a curs intr-un timp, dupa nu am avut probleme deloc.
Asta pana cand mi-a venit acasa chilerul, si a trebuit sa-l conectez.
Cand am dat sa infiletez un stut, desi infiletam foarte usor(deoarece stiam problema plasticului prost) si eram abia la inceputul infiletarii, se auzeau crapaturi ... filetul era farmat complet. Straniu


Noi vorbim din experienta si nu ce zic cartile

asta sa nu mai zic, cand mi-a curs jumatate din alt acvariu intr-o noapte, si am fost trezit de clipacitul apei cazute pe parchet

This message was edited 1 time. Last update was at 10/09/2009 20:53:08

bogdan94
Member

Joined: 07/06/2009 14:37:52
Messages: 173
Location: Nucet BH
IP:
Offline

Si mie chiar nu imi zice nimeni nimic despre hydro prime?
[WWW] [Yahoo!]
Radu.U
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 27/01/2009 11:25:45
Messages: 1771
Location: Iasi
IP:
Offline

tocmai ce ti-am scris mai sus.... incearca filtre care au fost probate de multi oameni, Probabil nu are nimeni de pa'ci aceste filtre ca sa te lumineze de calitatea lor
LUPmic
Senior member

Joined: 26/05/2008 09:28:07
Messages: 1182
Location: Bucuresti, Berceni
IP:
Offline

Eu unul eram chitit pe Tetra la un moment dat, insa dupa ce am mai citit pe aici si titnand cont ca e o diferenta de vreo 3-4 sute de mii am ales JBL CristalProfi e900.
Am dat 330 pe el in Hornbach. (daca e considerat reclama rog stergerea propozitiei)
[Email] [Yahoo!]
mvtb25
Junior member

Joined: 19/08/2009 17:28:28
Messages: 50
IP:
Offline

bun pret,cel mai bun pe care l-am vazut pana acum,is curios cu cat o sa-mi gasesc eu
Am intrat astazi intr-un pet shop,si vad un filtru extern marca Atman in cel mai de sus raft.Am intrebat-o pe domnisoara de acolo despre debit,da habar n-avea ce e ala si nici nu mi l-a luat de pe raft sa ma uit eu...in fine,eu am un power-head Atman de 1000 l/h,deocamdata nu-l folosesc,l-am primit cadou de la cineva care vroia sa-si faca in curte o balta din aia...nu stiu cum ii zice .
Pretul filtrului era de 316 lei,atat mi-a putut spune d-soara si ca merge pt acvarii de pana la 700 de l.
Stiti ceva despre ele?
 
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com