[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Aqua Pro80 Eheim  XML
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Author Message
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

cesrobis wrote:Faraoane ce mi recomanzi ca si tuburi?? pentru moment am un floura si un philips 965.

Inca doua Osram Fluora.

Poze: smilie ... Poze cu plante
Alex.B
Senior member
[Avatar]

Joined: 29/08/2005 23:38:31
Messages: 1161
Location: Bucuresti-cart.Buc Noi
IP:
Offline

Am mai procurat si un Jbl Florapol 200 Daca pun impreuna cu Jbl AquaBasis Plus fac o prostie??Adica sa le folosesc impreuna? AquaBasis e cel mic si nu mi era suficient pt acvariu asa ca am luat si Florapol 200, am vazut ca la Faraonu a dat rezultate si inca ce rezultate...deci teoretic si la mine ar trebui
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

Nu le combina. E posibil sa mearga, da' e posibil sa nu mearga si nu merita sa risti.
Respecta toate indicatiile producatorului chiar daca pe unele nu le intelegi .

Poze: smilie ... Poze cu plante
alexnbv
Membru de baza

Joined: 07/01/2009 14:14:42
Messages: 378
Location: Bucharest - Titan
IP:
Offline

Referitor la fertilizare....de multe ori am citit pe acest forum despre diverse scheme de fertilizare complete...dar cand am fost la magazin sa cumpar nu stiam exact ce produse sa aleg, ele nefiind grupate dupa acest criteriu.

Cred ar ajuta foarte mult niste exemple cu numele produselor ce compun cateva scheme de fertilizare complete.

Multumesc.

Acvariu 126
[Yahoo!]
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

Pe situ fiecarui producator gasesti exact cum se foloseste schema lor . Chiar si in ambalaj trebe sa fie cite o hirtie cu indicatii precise .

Cind cumperi asa ceva e bine sa stii dinainte exact ce vrei.

Poze: smilie ... Poze cu plante
Alex.B
Senior member
[Avatar]

Joined: 29/08/2005 23:38:31
Messages: 1161
Location: Bucuresti-cart.Buc Noi
IP:
Offline

Referitor la adaugat inca 2 neoane, am vazut la alexnbv si mi se pare foarte misto facut. Acum intrebarea e, reflectoarele nu isi pierd din eficacitate? tinand cont ca in loc de un neon acum sunt 2? Si daca e asa, atunci in loc sa iti dubleze practic puterea neonului, ele nu fac nimic??
 
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com