[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Malawi 200 l  XML
Forum Index » Acvarii cu cichlidae - Jurnal
Author Message
vraduc
Junior member

Joined: 16/03/2017 21:29:13
Messages: 78
Location: Ploiesti
IP:
Offline

Situatia in prezent sta cam asa :

La intoarcerea din concediu m-am oprit la hornbach si mi-am cumparat un filtru jbl e 1502 . Ca material filtrant o sa las in sertarul de jos micromec, la mijloc matrix si in cel de sus substrat pro. Sper ca e o alegere ok. Daca am timp in weekend il pun si in functiune. Am mai cumparat si o pompa de valuri chineazeasca ... de 2500 l/h se lauda ei... mergea mai puternica dar e ok si asa.

Cat am fost plecat 7 zile , a venit doar taicamiu o data sa le dea sa manance. Cand m-am intors am vazut ca nu mai am nici un pui in incubator...lasasem vreo 40-50 acolo, inca aveau ou. Aia mari si-au facut de cap si au impins incubatorul in bratele cu ventuze pana au facut un spatiu ca sa iasa puii. Nu imi explic cum au reusit ca era intepenit bine capacul

In acvariul mic puii cresc incet si bine zic eu. Am scos din maternitate si mascului de 3 cm de hongi... il tineam ca la puscarie. L-am bagat in acvariul mare tocmai inainte sa fac filmuletul asta ( acu sta pitit sub o piatra ) ....fie ce o fi ... Daca il bagam cu aia mici sigur mai executa cativa..ca la inceput. Asta a fost motivul de izolare.

image image





 
Forum Index » Acvarii cu cichlidae - Jurnal
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com