[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Incarcare butelie CO2  XML
Forum Index » Plante de acvariu
Author Message
Apollo
Member
[Avatar]

Joined: 03/09/2017 11:07:18
Messages: 146
Location: Brasov
IP:
Offline

In Brasov situatia este in felul urmator. Buteliile de co2 din otel le incarca si fara a fi persoana juridica,cele din aluminiu le refuza.
yuck
Unripe member

Joined: 11/02/2014 18:53:12
Messages: 2
IP:
Offline

am mai auzit de locatia din Preciziei dar se poate o adresa ceva ca nu stiu unde trebuie sa ajung. multumesc
ccdumitrescu
Senior member

Joined: 15/12/2011 14:53:35
Messages: 753
Location: Bucuresti - Crangasi
IP:
Offline

Pod Constanta , este un centru xare incarca co2

Bucuresti-Crangasi ;0748143754
[Yahoo!]
scorpionul
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 26/11/2011 22:13:12
Messages: 3090
Location: Bucuresti Drumul Taberei
IP:
Offline

am mai dat odata pozele astea pentru cineva si le-am pastrat. Cum ai intrat pe B-dul preciziei dinspre Kaufland, mergi cam 8-900m si pe partea dreapta e centrul de incarcare. Te poti orienta dupa pozele mele, dar sa mergi mai incet ca daca treci de centru e mai greu sa intorci. Ca idee trebuie sa treci de Coca-Cola
[Thumb - Preciziei butelii 3.PNG]

[Thumb - Preciziei butelii 2.PNG]

[Thumb - Preciziei butelii 1.PNG]


armonia vietii consta in echilibrul pe care il asiguram
[Yahoo!]
cnv
Unripe member

Joined: 18/01/2018 16:32:07
Messages: 1
IP:
Offline

Am ceva nelamuriri legat de achizitionarea unei butelii. Nelamurirea vine de la faptul ca se vinde ca "butelie argon, etc". Aveti idee (intind sa cred ca da, dar nu sunt convins) daca se poate umple si folosi cu CO2, fara alte costuri suplimentare in afara de umplere si fara sa afecteze in vreun fel (fizic, chimic)? Printre altele stiti daca e nevoie de conversie, de schimbat robinetul? Vad pe anumite forumuri persoane zicand ca s-ar infesta peretii interiori, insa nu sunt sigur de logica unor astfel de afirmatii. Logica pentru care aleg butelia de argon, si nu merg din prima pe butelie CO2 e ca vine la un pret bun, si e in primul an din cei 10 ani de valabilitate.
Ovidiu_P
Unripe member

Joined: 02/07/2020 14:34:45
Messages: 2
IP:
Offline

Salut, ma puteti îndruma va rog unde pot încarca o butelie in Brasov? Oxigen Serv refuza înc?rcarea si nu am gasit in alta parte. Multumesc.
DragusPetru
Junior member

Joined: 22/03/2020 10:10:17
Messages: 26
IP:
Offline

Ovidiu_P wrote:Salut, ma puteti îndruma va rog unde pot încarca o butelie in Brasov? Oxigen Serv refuza înc?rcarea si nu am gasit in alta parte. Multumesc.


La oxyserv am înc?rcat eu s?pt?mâna trecut? o butelie f?cut? dintr-un sting?tor. Ini?ial m-au refuzat dar m-am rugat de domnul chel (nu ii re?in numele) ?i mi-a incarcat-o. Eu zic sa mergi personal cu ea ?i poate ?i-o încarc?
Ovidiu_P
Unripe member

Joined: 02/07/2020 14:34:45
Messages: 2
IP:
Offline

O sa încerc din nou la ei. Multumesc!
Primo
Junior member

Joined: 11/11/2018 12:42:05
Messages: 18
IP:
Offline

Buna ziua, stie cineva unde se pot incarca butelii CO2 in Timisoara/Arad? Multumesc!
 
Forum Index » Plante de acvariu
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com