[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
teste facute pe cheato  XML
Forum Index » Nevertebrate si macroalge
Author Message
georgemonda
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 14/11/2014 22:19:16
Messages: 2009
Location: Bistrita
IP:
Offline

dan.pavelescu wrote:Oricum imi fac planuri degeaba, Chaeto nu exista, e superstitie


Stai lin liliacule , ca facem rost
Marti
Senior member
[Avatar]

Joined: 20/01/2003 00:18:03
Messages: 763
Location: Bucuresti/Crangasi
IP:
Offline

elven wrote:in momentul in care fac rost, voi posta anunt pe bursa marina si voi dona intreaga cantitate celor care au nevoie !


Corect este: "In momentul in care fac rost, opresc un pic pentru marti, un pic pentru pavelescu, dupa care fac anunt la bursa si donez restul cantitatii" )

setup 1 | setup 2
[WWW]
georgemonda
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 14/11/2014 22:19:16
Messages: 2009
Location: Bistrita
IP:
Offline

........bre, vezi ca mai sunt!!!!!!!!
zamolxes
Membru de baza

Joined: 20/12/2008 15:36:56
Messages: 465
Location: bv
IP:
Offline

http://jadwigamorska.pl/filtr-fp-3jm-chaetomorpha-reactor-plug-play-zbiornik-500-1000l.html

ati vazut asa ceva ? ar merge un diy .
georgemonda
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 14/11/2014 22:19:16
Messages: 2009
Location: Bistrita
IP:
Offline

Ar merge, da eu zic ca tot mai simplu si mai accesibil e un bazin normal cu chaeto .
Danila
Member
[Avatar]

Joined: 17/03/2017 17:40:50
Messages: 255
Location: Botosani
IP:
Offline

Eu am avut in bazinul anterior, impreuna cu mai multe alte varietati de macroalge, toate mergeau bine numai cheato nu ,incet, incet s-a topit si a disparut, personal am constatat ca mai degraba caulerpa este mai rapida in crestere dar are riscul de a fi invaziva prin spori ,am citit mai demult ca in SUA ar fi fost restrictionata fiind un pericol pentru flora din apele de coasta (daca ajunge accidental-de fapt a si ajuns in apele oceanelor).Mai nou am vazut ca folosesc Anthelia -ei ii mai zic si iarba de coral- asocierea cu algele fiind data de faptul ca tolereaza si folosesc nivele mari de nutrienti ,au crestere rapida si nu au nici riscul de a contamina bazinul,sunt cred imagini cu refugii pline de Anthelia.
 
Forum Index » Nevertebrate si macroalge
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com