[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Ciclide  XML
Forum Index » Acvarii cu cichlidae - Jurnal
Author Message
bulan77
Senior member

Joined: 30/06/2014 08:57:46
Messages: 577
Location: Sibiu
IP:
Offline

Am si eu varianta ta de filtru si sunt multumit de el, ai facut bine ca ai cumparat si un prefiltru deoarece varianta cu buretele pe sorb nu prea functioneaza daca ii pui si skimerul dearece incepe sa traga mult aer pe el si ragaie).q



alecsus
Junior member
[Avatar]

Joined: 14/05/2015 02:02:22
Messages: 30
Location: Bucuresti sec 6
IP:
Offline

Pot sa pun pe fundul acvariului polistiren extrudat sub nisip sa nu am probleme cu bolovanii peste sticla?
alecsus
Junior member
[Avatar]

Joined: 14/05/2015 02:02:22
Messages: 30
Location: Bucuresti sec 6
IP:
Offline

Am ajuns spre final. Am pus in filtrul extern 5L siporax si 2L matrix, prefiltru este cu buretele original, momentan in probe. Am pus si filtru intern doar cu burete. Am cumparat 2 neoane pe care le-am prins la reducere, Neon JBL Solar Marin Day T8 30 W 895 mm 15000 K si Neon JBL Solar Marin Blue T8 30 W 895 mm, am cumparat si un soclu dublu IP67. Am achizitionat un sac nou de nisip, capacul are si 2 ventilatoare de 8cm. Urmeaza sa mai recoltez pietre/bolovani. Pozele difera la culoare putin , 2 cu blitz si 2 fara, am folosit obiectiv de 50mm si nu au iesit chiar cum vroiam. Astept sfaturi si pareri in privinta acvariului.
[Thumb - 4.JPG]

alecsus
Junior member
[Avatar]

Joined: 14/05/2015 02:02:22
Messages: 30
Location: Bucuresti sec 6
IP:
Offline

poze
[Thumb - 3.JPG]

[Thumb - 2.JPG]

[Thumb - 1.JPG]

paradoxx
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 06/07/2013 01:33:53
Messages: 3441
Location: Prin tara
IP:
Offline

Woai,lumina este extraordinara !!!! Daca imi amintesc bine,cred ca asa ceva recomanda D-ul Batman pe forum acum cateva ore.Sunt placut surprins si de faptul ca ai pus si coolere pe capac.Oricum,sunt impresionat la lacrimi.Pestii arata bestial

This message was edited 1 time. Last update was at 03/07/2015 19:27:14


Sunt Mandru ca sunt SUMA DEFECTELOR MELE 1488
[Email] [Yahoo!]
alecsus
Junior member
[Avatar]

Joined: 14/05/2015 02:02:22
Messages: 30
Location: Bucuresti sec 6
IP:
Offline

Capacul e facut la comanda acum 6 ani si am cerut special coolere, am renuntat acum la T5 de 860mm si ieri toata ziua am refacut tot circuitul pentru T8, am schimbat toate firele si am trecut de la socluri individuale la dublu, pe la 2 dimineata am reusit sa montez capacul si sa ma bucur de el putin mai mult, am ramas mut cand am aprins neoanele peste acvariu. Mersi pentru aprecieri.
 
Forum Index » Acvarii cu cichlidae - Jurnal
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com