[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Si eu ... tot alge .... :( helpppp  XML
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Author Message
kiwiboy
Member

Joined: 07/03/2005 23:28:35
Messages: 114
Location: Bucuresi
IP:
Offline

Ok dolly ms mult .... cred ca o sa fiu si eu acolo duminica pe la pranz .... dar mai postez o data ca sa anunt daca vin sigur poate se indura cineva sa imi ia jandarmii si sa imi aduca si mie ceva plantutze
[Email] [Yahoo!]
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

kiwiboy wrote:cred ca o sa fiu si eu acolo duminica pe la pranz .... dar mai postez o data ca sa anunt daca vin sigur poate se indura cineva sa imi ia jandarmii si sa imi aduca si mie ceva plantutze

Te asteptam! Melci iti aduc eu (mici, maro si uritei :sic: ), plante, poate s-o gasi careva sa se milostiveasca si de tine , cit despre jandarmi, pune mai bine un anunt la Oferte, ca sa nu ii scoti degeaba la o plimbare! Si vezi ca dupa ora 2 nu prea cred ca mai gasesti pe careva dintre noi...
kiwiboy
Member

Joined: 07/03/2005 23:28:35
Messages: 114
Location: Bucuresi
IP:
Offline

Aha ... anunt inainte daca vin sigur ca sa nu te cari nici tu cu melcisorii dupa tine degeaba ..... ok o sa pun anunt la oferte ... poate imi ia cineva jandarmii ... nu de alta dar vreau sa nu ii aglomerez foarte tare . Cat despre specia mea ciudata de pesti ... stie cineva ceva? Sunt TRANSPARENTI cu 2 dungi fluorescente parca. Unul este cu portocaliu celalalt este cu verde. Am vazut ca sunt si cu galben si cu mov. Au o forma de pirahna in miniatura ...
[Email] [Yahoo!]
Marian
Member

Joined: 18/03/2004 14:06:32
Messages: 253
Location: Bucuresti/DR Taberei
IP:
Offline

In primul rind lasa ''acatistele'' si cumpara niste apa oxigenata de la farmacie;pune cam 50ml/H2O2 la 100/lH2o;o portie dimineata si una seara si dupa 3(trei) zile mai vorbim

(...fost minimar)
[Yahoo!]
kiwiboy
Member

Joined: 07/03/2005 23:28:35
Messages: 114
Location: Bucuresi
IP:
Offline

Hmm ... pare o solutie rapida nu de luna durata. O sa incerc cum ai spus tu cu apa oxigenata. Nu are influente negative asupra pestilor nu? Exista pesti care sa nu o suporte ?
[Email] [Yahoo!]
Iskebible
Member
[Avatar]

Joined: 03/03/2005 19:32:17
Messages: 145
Location: Bucuresti, Balta
IP:
Offline

Dungile alea sunt dorsale? E posibil sa ai biban de sticla (nu mai stiu denumirea stiintifica) si culorile alea sa fie vopsea .

eu si mintea mea cea de pe urma!
"Me little site"
[Yahoo!] [MSN] [ICQ]
kiwiboy
Member

Joined: 07/03/2005 23:28:35
Messages: 114
Location: Bucuresi
IP:
Offline

Da dungile alea sunt DORSALE ... pe spate adica (pe coama) si dedesubt .... de la aripa de sub burta spre coada ... la fel o dunga. CUm sa fie VOPSEA???? Se practica chestia asta???? ii injecteaza ce le fac? Nu mor?
[Email] [Yahoo!]
Iskebible
Member
[Avatar]

Joined: 03/03/2005 19:32:17
Messages: 145
Location: Bucuresti, Balta
IP:
Offline

Nu mor! Si da se practica, mi-e unul imi displace ideea. Acum nu garantez ca ai tai or fi asa. Pune o poza si cineva cu mai multa experienta poate sa tii identifice.

eu si mintea mea cea de pe urma!
"Me little site"
[Yahoo!] [MSN] [ICQ]
fr0ggy
Senior member
[Avatar]

Joined: 06/09/2004 15:30:00
Messages: 590
Location: brasov
IP:
Offline

nu am ajuzit de practicarea de dungi artificiale. am auzit de bagarea lor integrala intr-o solutie pt arderea "pielii", ca sa se impregneze o culoare artificiala. pestii nu traiesc in urma acestui "tratament".
[Yahoo!]
Iskebible
Member
[Avatar]

Joined: 03/03/2005 19:32:17
Messages: 145
Location: Bucuresti, Balta
IP:
Offline

Citeste aici atunci . E primul link pe care l-am gasit si mai sunt daca cauti!

eu si mintea mea cea de pe urma!
"Me little site"
[Yahoo!] [MSN] [ICQ]
Iskebible
Member
[Avatar]

Joined: 03/03/2005 19:32:17
Messages: 145
Location: Bucuresti, Balta
IP:
Offline

Eh, Leo! Oamenii nu stiau neaparat ca sunt vopsiti! Oricum ideea este DA se injecteaza culori in pesti; DA traiesc, doar ca nu sunt naturali; DA se gasesc la noi pe piata. (si eu am cautat biban de sticla neinjectat si n-am vazut , numai disco :grr: )

eu si mintea mea cea de pe urma!
"Me little site"
[Yahoo!] [MSN] [ICQ]
Iskebible
Member
[Avatar]

Joined: 03/03/2005 19:32:17
Messages: 145
Location: Bucuresti, Balta
IP:
Offline

Leo poti sa cureti tu postul asta ca era despre alge si sa le bagi p'astea undeva la General info?

eu si mintea mea cea de pe urma!
"Me little site"
[Yahoo!] [MSN] [ICQ]
 
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com