[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Vesti BUNE !!  XML
Forum Index » Boli/tratamente
Author Message
Liv
Ultrahigh member

Joined: 12/11/2015 11:35:12
Messages: 2107
Location: Bucuresti, sector 2, Pantelimon
IP:
Offline

Ziua 7 - fara nici o schimbare. Continuat cu bactosan si schimburile de apa.

Ziua 8 - refuza sa mai manince. Mai incerc o data peste 2-3 ore.

@Dana Rusu - si mie imi pare rau. Dar si bolile au un rol in natura - elimina animalele mai slabe. De obicei din probleme invatam cel mai mult. Stiam de cind am vazut primele semne ce ma asteapta (de asta e bine sa citesti inainte despre eventualele probleme care le-au avut altii - cind ai timp). Marea majoritate a bolilor la pesti sint tratabile (dropsy e una la care nu exista tratament clar, cu mortalitate foarte mare, dar din fericire e foarte putin contagioasa). Acvariul de 10 litri il tin gol si ciclat doar pentru eventuale tratamente sau pentru carantina.

Sa aveti animale sanatoase, plante frumoase si apa limpede.
Liv
Ultrahigh member

Joined: 12/11/2015 11:35:12
Messages: 2107
Location: Bucuresti, sector 2, Pantelimon
IP:
Offline

Ziua 9 - nu a mincat nimic. Practic sta permanent complet nemiscata. Orice curent de apa duce la pierderea completa a echilibrului.

Cum nu a existat nici o imbunatatire a trebuit sa o elimin. Citeva picaturi de ulei de cuisoare in 0,5 litri de apa, 10 minute sa inceteze sa respire si pusa in congeletor la -14 grade Celsius.

Sa aveti animale sanatoase, plante frumoase si apa limpede.
ugarit5
Senior member
[Avatar]

Joined: 20/04/2020 17:30:39
Messages: 1189
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Off...
Pacat poate mai puteai incerca o zi
[WWW]
Dana Rusu
Member
[Avatar]

Joined: 12/08/2020 19:59:51
Messages: 155
Location: Brasov
IP:
Offline

Liv wrote:Ziua 9 - nu a mincat nimic. Practic sta permanent complet nemiscata. Orice curent de apa duce la pierderea completa a echilibrului.

Cum nu a existat nici o imbunatatire a trebuit sa o elimin. Citeva picaturi de ulei de cuisoare in 0,5 litri de apa, 10 minute sa inceteze sa respire si pusa in congeletor la -14 grade Celsius.


Off.. Imi pare rau.. A fost cea mai buna decizie. Macar nu s-a mai chinuit. Si eu am pierdut unul azi.. Dintr-o prostie. Si nu credeam ca ma poate afecta atat.

Imi pare rau sincer, inca o data!

Be the reason someone smiles today! But don't forget you are someone too!
 
Forum Index » Boli/tratamente
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com