[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
EHEIM Surface Skimmer 3535  XML
Forum Index » Atelier (DIY) & Hardware
Author Message
skija
Senior member
[Avatar]

Joined: 16/10/2013 12:07:59
Messages: 1269
Location: Oradea
IP:
Offline

Am uitat sa zic de ce vreu alt rotor , se invarte rotorul stanga -dreapta foarte repede in loc sa se invarta normal si nu mai trage deloc.

Poate fi de la rotor ? sau de la "stator" ?
qwerty
Senior member
[Avatar]

Joined: 10/01/2014 17:20:22
Messages: 602
Location: Timisoara
IP:
Offline

Posibil de la stator, poate este strapuns. Daca era rotorul, se invartea cu zgomot sau se bloca. Nu stiu, este doar o parere.

Pleaca-ti urechea la vorba folositoare, chiar daca vine de la un copil; nu asculta vorba urata, chiar daca vine de la un batran.


[WWW] [ICQ]
skija
Senior member
[Avatar]

Joined: 16/10/2013 12:07:59
Messages: 1269
Location: Oradea
IP:
Offline

Sar putea sa fi descoperit problema , nu sunt inca sigur o sa ma mai uit maine , acu sunt obosit )

Stie cine unde gasesc ADA VUPPA ? (la noi in tara online)
calin_gherman
Ultra High Member
[Avatar]

Joined: 01/10/2007 21:59:26
Messages: 1802
Location: Cluj Napoca
IP:
Offline

Vezi aici ce te intereseaza: http://www.eheim-service.at/oberfl.absauger-u,-vorfilter-alt.html

http://www.acvariu.ro/coppermine/index.php?cat=12817
[Email]
skija
Senior member
[Avatar]

Joined: 16/10/2013 12:07:59
Messages: 1269
Location: Oradea
IP:
Offline

wow , merci mult
NightOwner
Membru de baza

Joined: 24/01/2011 17:53:50
Messages: 404
Location: bucharest
IP:
Offline

skija wrote:Salut , are cineva idee ce part number are rotorul de la Eheim Skim 350 ?

Nu gasesc nicaieri part number-ul si am impresia ca este comun cu ceva filtru foarte mic .

Merci


asta e codul : Eheim: 7633090

dar e foarte foarte scump , 70 RON
mai bine iti iei alt skimmer
skija
Senior member
[Avatar]

Joined: 16/10/2013 12:07:59
Messages: 1269
Location: Oradea
IP:
Offline

part number-ul corect este : 7445858 , am gasit azi intr-un magazin , merci inca odata
catalin_
Senior member
[Avatar]

Joined: 22/06/2012 13:58:08
Messages: 540
Location: Bucuresti
IP:
Offline

skija wrote:Merci de info , mi-am luat in cele din urma un Eheim Skim 350 , merge bine , "suge" si pe minim foarte bine biofilmul , face un pic de zgomot pe maxim si baga si aer , nu cred ca e nevoie in vreun acvariu sa-l pui la maxim ....

Dar are fantele de absorbtie cam mari , imi este frica sa nu traga crevetii inauntru in el . Aveti careva o poza cu ceva improvizatii facute la sorb sa nu intre crevetii , pesti gen neon in el ?
Daca aveti , va rog o poza daca se poate .

Merci


In caz ca se mai intreaba cineva... Din ce am gasit si eu pe net:

image

um02122 wrote:
Legat de overflow-ul acela, ia-ti un senzor de apa pentru podea cu un sunet placut, ca sa nu adauge la stresul provocat de apa pe care o sa o ai pe jos la prima inundatie.

elven wrote:Piatra uscata pt un incepator in tainele marinelor este precum un ou Kinder fara surpriza.
 
Forum Index » Atelier (DIY) & Hardware
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com