[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Un peste mort de cateva zile...HELP!!!  XML
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Author Message
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Viji wrote:dar ..ce fac cu asta ce-l am acum..abia ce l-am luat...

Il poti folosi ca acvariu de carantina - cind ai pesti bolnavi, ii izolezi aici pentru tratament.
johnny6600
Senior member
[Avatar]

Joined: 16/01/2005 03:20:40
Messages: 914
Location: Bucuresti - Berceni
IP:
Offline

Cu 2 milioane eu mi-am facut acvariu de 100 de litri si tu ai dat tot atat pe unul de 15 litri.Eu zic sa te interesezi macar sa gasesti de vanzare un acvariu
facut de cei care se pricep mai mare decat asta , macar unul de 40 de litri dar cu cat e mai mare cu atat mai bine.Echipamentele nu sunt asa scumpe ,capacul se poate confectiona "pe balcon" nu trebuie neaparat cumparat.Dar documenteaza-te bine si intreaba inainte sa cumperi ceva.E cel mai bine crede-ma.Nu esti singurul care a trecut prin asa ceva , majoritatea incepatorilor patesc chestia asta , iar acest forum are rolul de a-i ajuta si de a-i impiedica sa mai faca greselile pe care le-am facut toti cand am avut primul acvariu.

Pentru ca n-am stiut ce sa aleg intre mecanic,tamplar,geamgiu,electronist,chimist,fizician,biolog sau veterinar le-am ales pe toate asa ca m-am facut acvarist
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

Viji wrote:pot muta echpamentele pur si simplu de pe unul pe altul? (aerare, recirculare, incalzitor) ? sau tre sa iau altele...?
Dupa cum am vazut eu hexagonu' ala AquaEl la ZooCenter nu cred ca poti sa folosesti echipamentu'. Capacu' a fost facut special pentru hexagon: in el e filtru', incalzitoru' ....... Fa-ti altu' mare si din asta mic faci spital .

Poze: smilie ... Poze cu plante
Lucian
Administrator
[Avatar]

Joined: 20/12/2001 02:00:00
Messages: 6118
Location: Bucuresti
IP:
Offline

MARELE ALB wrote:....... Fa-ti altu' mare si din asta mic faci spital .


sau alta varianta: Fa-ti altu' mare si din asta mic faci ... o veioza (cauta pe vechiul forum referinte despre "veioza lui Koala" )
 
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com