[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
semne molly naste?  XML
Forum Index » Vivipari
Author Message
scorpionul
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 26/11/2011 22:13:12
Messages: 3090
Location: Bucuresti Drumul Taberei
IP:
Offline

nimeni nu s-a nascut invatat. Greseala ne anvata ca "asa"nu e bine si in felul acesta nu ne repetam. Totul este sa perseveram si sa punem suflet in ceea ce facem, iar rezultatul este pe masura. Apropo bine ai venit printre acvaristi
[Yahoo!]
Scooby89
Unripe member

Joined: 14/02/2020 09:14:43
Messages: 2
IP:
Offline

Salutare! Înc? de la început specific faptul ca sunt nou pe forum dar la fel de novice ?i in ceea ce prive?te acvaristica( 2 s?pt?mâni) am 8 molly intr-un acvariu de 40l ?i pe una din femele, masculul o tot “pupa/ciupe?te” in zona intim? ??. Burta nu ii este foarte mare....
Intrebare: sa o pun in maternitate ?
Apollo
Member
[Avatar]

Joined: 03/09/2017 11:07:18
Messages: 146
Location: Brasov
IP:
Offline

Cred ca nu merita sa faci acest pas.
Ai acvariul surapopulat(40l brut/dar net este mai putin), deci nu este recomandat sa adaugi pesti in el. Oricum nasterea de obicei streseaza femelele, pe langa asta la incepatori e usor sa te grabesti......(sa o pui mai repede).Te sfatuiesc sa nu o pui in fatatoare.... Daca ai ceva plante vor supravietuii cativa.
Scooby89
Unripe member

Joined: 14/02/2020 09:14:43
Messages: 2
IP:
Offline

Acvariul are 60L brut, am zis 40L pentru ca atâta apa am pus eu in el(atât a intrat)..mai exact 44. Plante nu am...decât vreo 2 mu?chi. Din ce am mai citit e mai complicat cu plantele...am zis sa ma opresc deocamdat? la Pe?ti pana înv?? cum merge treaba...??. Ms pt replay
 
Forum Index » Vivipari
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com