[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Intrebari in legatura cu Carasii  XML
Forum Index » Cyprinidae
Author Message
busted
Junior member
[Avatar]

Joined: 08/11/2005 18:21:32
Messages: 53
Location: Timisoara-Sagului
IP:
Offline

Am si eu o intrebare in legatura cu cu intalnirile acelea , intrebarea mea este daca pot veni si eu?........ . Cu toate ca n-am mai fost niciodata... Si nu prea imi place sa vin asa neinvitat... , asa ca am decis sa va intreb daca pot veni si unii asa ca mine...

NO COMENT !
[Email] [Yahoo!]
GeorgeT
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 04/11/2003 16:48:21
Messages: 482
Location: Timisoara(Giroc)
IP:
Offline

busted wrote:Am si eu o intrebare in legatura cu cu intalnirile acelea , intrebarea mea este daca pot veni si eu?........ . Cu toate ca n-am mai fost niciodata... Si nu prea imi place sa vin asa neinvitat... , asa ca am decis sa va intreb daca pot veni si unii asa ca mine...

Te asteptam atat la urmatoarea cat si la urmatoarele. Discutia asta e un pic offtopic aici, asa ca te astept sa continuam orice discutie despre intalnirile timisorenilor la topicul adecvat

Daca o pasarica ti-a soptit ceva.....atunci inseamna ca ai inebunit pentru ca pasarelele nu vorbesc !!
[Email] [Yahoo!]
blop blop
Unripe member
[Avatar]

Joined: 12/11/2005 08:58:40
Messages: 2
Location: Cluj Napoca
IP:
Offline

Mai simplu ar fi sa observi inotatoarele pectorale. Ale masculului prezinta pe muchia mai groasa niste puncte, ca si cum cartilajul ar fi format din margelute minuscule, numai ca ele prind contur abia dupa o anumita varsta (n-as putea spune exact dupa cat). Al meu are si e foarte mandru de ele, iar perechea lui e foarte incantata, dovada este ca nu trece luna de zile fara sa apara puiuti prin acvariu. :-)
[Email] [Yahoo!]
 
Forum Index » Cyprinidae
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com