[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
compatibili guppy  XML
Forum Index » Vivipari
Author Message
ashavodaz
Member
[Avatar]

Joined: 26/04/2005 11:59:17
Messages: 233
IP:
Offline

Sunt de parere ca agravatzi foarte mult situatia... Nu am citit nici pe departe toate topicurile deschise pe acesti forum (de ala vechi nu mai zic nimic, ca eu mi-am facut acvariul exact cand a avut loc conversia de la forumul vechi la cel nou ) dar sunt sigur ca toate sfaturile date mai ales de voi "batranii" in acest domeniu, accentuez, toate sfaturile sunt bune. Nu stiu proportiile in care sfaturile date de domniile voastre sunt ca rezultat al propriei experientze sau rezultat al experimentarilor facute de altzi "prieteni" si transmise mai departe, insa sunt sigur ca toti ati experimentat cate ceva pe aici pe colo mai mult sau mai putin voluntar (exemplu nu ati mai schimbat apa la acvariu de mai mult de o saptamana )

Comform la ce am scris in paranteza , un om comod(si nestiutor) ar putea spune: " ba frate, au trecut 2 saptamani de cand nu am mai schibat apa... nu a murit nici un peste... pai... atunci de ce sa fac schimbul o data la saptamana cand pot sa il fac la 2 saptamani? pestii traiesc, nu? inseamna ca "batranii" aia vorbesc prostii" Gresti! Domniile voastre nu vorbesc prostii. Voi vorbitzi numai bine. Ba chiar mai mult, voi vorbiti de perfectiune. Ceva de genul, zi ca popa dar fa ca tine, dar totusi asculta si de popa... .

Poate gresesc, este totusi o idee personala... insa forumul este foarte bun, de nota 10 si asta numai din cauza sfaturilor dumneavoastra!
voodoo_SS
Junior member

Joined: 29/11/2005 14:07:52
Messages: 16
Location: Bacau
IP:
Offline

asavoda man sa vi la mine sa imi pui si mie pozele sa vada si lumea ce bezztiuze am ca eu habar nu am cum sa le pun dau o bere! si daca tot ai multi pui de gup adumi 2 3 femele ca ai vazut ca nu mai am ! si mi"ai zis tu ,,te informezi" da man eu intru in fiecare seara paci mai vad ce a mai zis dooly si alti asa ca va salut pe toata lumea :respect:
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

Scrie posturi mai inteligibile te rog. La felu' in care scrii, nu dai dovada de :respect: .

Poze: smilie ... Poze cu plante
Magda
Senior member

Joined: 17/03/2004 08:20:12
Messages: 710
IP:
Offline

voodoo_SS wrote:asavoda man sa vi la mine sa imi pui si mie pozele sa vada si lumea ce bezztiuze am ca eu habar nu am cum sa le pun dau o bere! si daca tot ai multi pui de gup adumi 2 3 femele ca ai vazut ca nu mai am ! si mi"ai zis tu ,,te informezi" da man eu intru in fiecare seara paci mai vad ce a mai zis dooly si alti asa ca va salut pe toata lumea :respect:


Tu de semne de punctuatie nu ai auzit? :o Stii,alea de dau sens unei fraze si o fac inteligibila Greu inteleg ceva din posturile tale si nu cred ca sunt eu de vina
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Magda wrote:
Tu de semne de punctuatie nu ai auzit? :o Stii,alea de dau sens unei fraze si o fac inteligibila Greu inteleg ceva din posturile tale si nu cred ca sunt eu de vina

Si vezi ca mai pocesti si numele userilor pe deasupra...Nu se cade!
razvan
Membru banat

Joined: 21/11/2001 02:00:00
Messages: 2878
IP:
Offline

voodoo_SS wrote:vada si lumea ce bezztiuze am


mein herr ober ghewimbor sturmtrabantfuhrer.. or fi animalutele tale frumoase, dar sunt frumoase in ochii tai. aici lumea vorbeste in foarte mare parte de acvaristica, si tangential de "alte animale"
rugamintea mea mare, ar fi , daca esti dragut, sa cauti sa prestezi pe linia forumului..
ma indoiesc ca nu exista in romania forumuri dedicate tarantulelor, calugaritelor, diavolilor tazmanieni, sau caracatitelor cu 2 cocoase...
rogu-te, daca crezi ca-ti mai vine in minte sa intrebi de alte "lighioane" care mai de care mai ciudate si mai ales periculoase, ABTINE-TE

in alta ordine de idei, SS-ul ala, personal (poate si pe altii, dar au avut buna cuviinta sa se abtina) ma deranjaza, nu ca as fi evreu, dar ma gindesc ca poate vede altcineva ce religie mozaica, si "poate" o sa ne acuze ca sustinem miscarea ... si zau ca n-as vrea sa vad inchis acest forum dintr-un teribilism ... asa ca, daca poti, incearca sa renunti la cele 2 litere.

imi aduc aminte ca "la inceputuri" era sa iau si eu ban pentru simplul fapt ca aveam ca avatar, un dalmatian cu "pistolul la timpla". si era o poza din galeria forumului ...
 
Forum Index » Vivipari
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com