[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
apa tulbure-laptoasa  XML
Forum Index » Apa
Author Message
Dalles
Membru banat
[Avatar]

Joined: 29/07/2003 02:16:30
Messages: 2569
Location: Bucuresti-Dr.Taberei
IP:
Offline

ozi wrote:..eu tin apa la statut in bidoane de plastic cam 5 zile,ca iasa clorul, sa se mai aseze tot ce pluteste pe ...

Trebuie sa intreb, cu riscul de a parea pueril: si in Toronto aveti problemele astea cu apa!?!? :o

[url=http://www.acvariu.ro/coppermine/index.php?cat=10593] )\
>((º>
)/[/url]
ozi
Senior member
[Avatar]

Joined: 20/03/2005 13:42:17
Messages: 523
Location: Toronto
IP:
Offline

hmmm nu pot sa ma afirm cu tot avantul ca nu avem probleme...abia m-am mutat aici acum vreo 2-3 luni, inca ma simt nou - abia venit. oricum beau apa de la robinet si e tare buna
poate ca mai degraba mi-o fi ramas paranoia din romania (in legatura cu pestii), unde stateam in resita si apa era frumos colorata!!! trebuia s-o las sa curga vreo 15 minute ca sa fie acceptabila, iar de baut nici nu se punea problema
inca o las la statut in bioane din obisnuinta, si pentru a fi eu cu sufletul impacat, pur si simplu mi se pare in neregula sa o torni imediat de la robinet in acvariu. oricum trebuie sa se incalzeasca, sa ajunga cel putin la temperatura camerei. chiar daca bagi in ea zeama care indeparteaza miraculos in cateva secunde clorul , tot nu e nici o graba. de la ultimu schimb de apa, de bine de rau tot ai acolo vreo 3-4 zile in care s-o lasi la statut.
aaaaa, ce vream sa zic de la bun inceput: "sa se mai aseze tot ce pluteste pe acolo si eventual o poti tratata cu tetra aqua safe " era un sfat pentru Monique in legatura cu apa din bucuresti....care daca toate lucrurile sunt cum ar trebui sa fie...tot apa romaneasca este!!!!

fuga prin porumb face porcul mai mistret
[Email] [Yahoo!]
 
Forum Index » Apa
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com