[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Lipsa poftei de mancare la pestisori!  XML
Forum Index » Boli/tratamente
Author Message
mihai20005
Member

Joined: 28/07/2005 19:52:25
Messages: 174
Location: Targoviste
IP:
Offline

In legatura cu pestii mofturosi, aceeasi parere este si a mea, daca ii tii pe un singur fel de mancare si dupa le dai altceva, cateva zile nu vor prea vrea sa manance, dar dupa aceea se vor obisnui si vor ciugulii tot. Asa fac xifo ai mei acum, dupa vreo 3-4 zile de foame indelungata, poate chiar mai multa, in schimb guppy nu renunta la greva .
[Yahoo!]
Dalles
Membru banat
[Avatar]

Joined: 29/07/2003 02:16:30
Messages: 2569
Location: Bucuresti-Dr.Taberei
IP:
Offline

In fond, fiecare face cum vrea. Aici suntem pe un forum de discutii, nu pe unul de trasat legi.
Totusi, eu insist ca pestii mei se simt mai bine si sunt mai frumosi dupa ce i-am invatat sa manance mai multe feluri de hrana.
Ca sa exemplific ce inteleg prin hrana variata pentru pestii mei, am pozat tipurile de mancare pe care le am in prezent:

image.

Sunt flacoane mici, pentru ca mancarea dinauntru sa nu expire inainte sa fie consumata. De asemenea, sunt suficient de multe pentru ca pe orice mofturos sa-l razbeasca foamea inainte sa vina din nou la rand felul lui preferat.
Inca un amanunt: in poza flacoanele nu sunt aranjate in ordinea servirii, ci dupa firma.
~~~
Later edit: in sfarsit, merge galeria. Am refacut link-ul.

[url=http://www.acvariu.ro/coppermine/index.php?cat=10593] )\
>((º>
)/[/url]
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Dalles wrote:Sunt flacoane mici, pentru ca mancarea dinauntru sa nu expire inainte sa fie consumata. De asemenea, sunt suficient de multe pentru ca pe orice mofturos sa-l razbeasca foamea inainte sa vina din nou la rand felul lui preferat.

Si eu procedez exact la fel. :-) Ca un mic amanunt - cind am cuparat neonii, vinzatorul m-a avertizat ca nu maninca decit un singur fel de granule - erau ambalate la pliculet, fara nume, termen de garantie, etc. Am cumparat unul dar nu stiu daca le-am de doua ori din mincarea respectiva pina acum. Papa foarte bine ce maninca si ceilalti pesti. Si fara mofturi. Si eu am o gramada de cutiute de la Tetra si Sera, spirulina si artemia congelata. Un meniu foarte variat.
 
Forum Index » Boli/tratamente
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com