[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
New Life Spectrum  XML
Forum Index » Hrana
Poll
Doriti sa apara NLS in Romania?
DA 196 98% [ 60 ]
NU 4 2% [ 1 ]
Total Votes : 61
Author Message
malawi_crys
Senior member
[Avatar]

Joined: 07/04/2009 15:20:44
Messages: 598
Location: "Cichlidenland"
IP:
Offline

Dan wrote:Am pus si noi de curand pe Pepika.ro NLS-urile care sunt disponibile acum in Romania. Link aici. Preturile sunt cele recomandate de importator. Daca aveti comentarii sau sugestii (decente legate de preturi sau de gama ) v-as ruga sa mi le transmiteti si va asigur ca or sa ajunga la urechile potrivite si mai mult ca sigur vor fi apreciate.


Salut aceasta initiativa a Pepika.ro de a aduce in RO aceasta marca si sper sa fie "a la long" !..insa eu fiind deja "departe", nu pot sa ma bucur 100% de aceasta "veste."

Dane, dupa ce am scotocit site ul vostru si nu am gasit vreo informatie in acest sens, o intrebare "de baraj": Daca ar fi sa comand cateva cutiute de NLS , le puteti "arunca" peste granita cu destinatia - Italia ?

Multumesc anticipat!



"Acvariul nu este nimic mai mult decât un colt de natura plin de viata. Este o lume în continua miscare, care ne ofera posibilitatea de a cunoaste, observa si studia secretele unei lumi ascunse si fascinante.
Cei care iubesc natura, iubesc mai intai viata, apoi pe sine."

http://www.youtube.com/watch?v=D7MSHYMdHZs&list=UUxfp5BJGnBbRR1ZvAA-_S6Q&index=9&feature=plcp

http://s147.photobucket.com/albums/r283/crys1976_photos/
[Email] [Yahoo!]
Dan
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 11/01/2002 02:00:00
Messages: 3268
Location: Bucuresti - Colentina
IP:
Offline

calin_gherman wrote:Buna treaba ! Imbucuratoare vesti. Preturile comparabile cu cele practicate de Kevin, daca ma gandesc la gramajul la care luam eu si transport. O singura observatie: poate ar fi fost bine daca optati sa aduceti si Thera +A garlic la dozaj ceva mai mare de 75 grame. Ma refer aici la un 150 poate chiar 300 g, similar cu cel ptr Cichlid formula. Zic asta ptr ca eu combin Thera +A garlic cu Cichlid formula in procent de cate 25 la care adaug 50% Tropical spirulina super forte. Totul granule. Iar intr-un an consum o cutie de Thera +A garlic de 2270 g, una identica de Cichlid formula si o galeata de 5 kg de Tropical spirulina SF. Iau totul in decembrie si ma tin pana in urmatorul decembrie. Asadar, acum sunt blindat. Cand mi se vor termina, cu certitudine voi apela la Pepika, daca va mai fi sa fie in Ro.


Salut Calin,
Preturile sunt cele recomandate de importator. Eu le-am transmis tale importatorului sper sa includa si celelalte gramaje in portofoliu.
Pepika nu cred apuca sa se mute din Ro pana in decembrie, deci ne auzim atunci mai mult ca sigur, referitor la NLS am auzit ca prin toamna o sa vina un transport nou deci ne auzim atunci mai mult ca sigur

malawi_crys wrote:
Dan wrote:Am pus si noi de curand pe Pepika.ro NLS-urile care sunt disponibile acum in Romania. Link aici. Preturile sunt cele recomandate de importator. Daca aveti comentarii sau sugestii (decente legate de preturi sau de gama ) v-as ruga sa mi le transmiteti si va asigur ca or sa ajunga la urechile potrivite si mai mult ca sigur vor fi apreciate.


Salut aceasta initiativa a Pepika.ro de a aduce in RO aceasta marca si sper sa fie "a la long" !..insa eu fiind deja "departe", nu pot sa ma bucur 100% de aceasta "veste."

Dane, dupa ce am scotocit site ul vostru si nu am gasit vreo informatie in acest sens, o intrebare "de baraj": Daca ar fi sa comand cateva cutiute de NLS , le puteti "arunca" peste granita cu destinatia - Italia ?

Multumesc anticipat!



Initiativa nu e numai a noastra, cel mai important rol il are importatorul al carui efort trebuie remarcat.
Ai dreptate asa este nu scria nicaieri daca facem discriminare fata cei din afara tarii
In mod normal n-ar trebui sa fie asta o problema, am trimis noi (adica oamenii, mai mult americanii) o racheta pana pe luna si nu ne descurcam cu cateva cutii de mancare pana dincolo la fratii nostri latini? Important e sa avem noi ce ai tu nevoie si e ca si rezolvat

-- aCVarist, deci eXist --
[WWW]
malawi_crys
Senior member
[Avatar]

Joined: 07/04/2009 15:20:44
Messages: 598
Location: "Cichlidenland"
IP:
Offline

Initiativa nu e numai a noastra, cel mai important rol il are importatorul al carui efort trebuie remarcat.
Ai dreptate asa este nu scria nicaieri daca facem discriminare fata cei din afara tarii
In mod normal n-ar trebui sa fie asta o problema, am trimis noi (adica oamenii, mai mult americanii) o racheta pana pe luna si nu ne descurcam cu cateva cutii de mancare pana dincolo la fratii nostri latini? Important e sa avem noi ce ai tu nevoie si e ca si rezolvat


Multumesc mult, Dane!

As fi putut sa comand de afara, probabil cu aceleasi costuri, insa m am gandit ca in felul acesta , cumparand de la voi, sustin si eu, intr o oarecare (chiar daca foarte mica) masura, mentinerea acestei marci pe piata din tara

In conditiile date, ramane sa te contactez la momentul oportun,cel mai probabil luna viitoare, ca sa stabilim toate detaliile pe indelete In principiu am vazut ca aveti ce am nevoie: NLS Thera A+ (desi parca mi ar fi trebuit o granulatie mai mare - dar merge si asa la 0,5mm ) si NLS Cichlid Formula 1mm- varianta la 300gr (cantitatile le vom stabili atunci).

Multumesc inca o data!
Numai bine!

"Acvariul nu este nimic mai mult decât un colt de natura plin de viata. Este o lume în continua miscare, care ne ofera posibilitatea de a cunoaste, observa si studia secretele unei lumi ascunse si fascinante.
Cei care iubesc natura, iubesc mai intai viata, apoi pe sine."

http://www.youtube.com/watch?v=D7MSHYMdHZs&list=UUxfp5BJGnBbRR1ZvAA-_S6Q&index=9&feature=plcp

http://s147.photobucket.com/albums/r283/crys1976_photos/
[Email] [Yahoo!]
steff88
Junior member

Joined: 01/07/2011 16:23:39
Messages: 21
Location: Bucuresti - Sectorul 2
IP:
Offline

Buna seara!

Am adus NLS-ul din noiembrie, anul trecut, exact in ideea ca ar fi mai usor si mai rentabil pentru noi sa nu mai comandam de pe eBay. Prima comanda nu a fost una foarte mare (dar au fost totusi 70kg de mancare de pesti ) dar urmatoare va cuprinde toata varietatea si doar anumite gramaje.
http://blog.accesorii-acvariu.ro/new-life-spectrum-recenzie-si-varietati/
Tin sa precizez tuturor celor care inca mai comanda galeti sau inca mai au galeti informatie transmisa de catre producator: din momentul desigilarii hrana isi pastreaza calitatile si este ok timp de 3-4 luni urmand ca apoi sa se deterioreze. Eu am vrut sa aduc si cateva galeti in ideea de a vinde vrac dar mi-a fost dat acest pont. Recomandam cumpararea de galeti doar celor care au crescatorii (sau acvarii foarte mari si foarte populate) si pot folosi mancarea maxim 4 luni.
Va recomandam tot aici o combinatie pentru ciclide despre care am citit pe multe forumuri din afara si pe care o folosim cu mare succes de 7-8 luni de zile: Breakfast of Champions: 1 x Cichlid Formula + 0.5 x Discus Formula + 0.5 x Thera A Plus Garlic .

Preturile practicate sunt sub standardele eBay si incercam sa le mentinem la nivelul acesta.

Multumim lui Dan si magazinului Pepika.ro pentru sprijinul activ oferit in mentinerea si stabilirea brandului NLS pe piata din Romania.
Speram ca impreuna sa reusim sa pastram aceasta mancare aproape!
Daca aveti intrebari sau sugestii puteti sa ne contactati fie aici, fie pe email, la office(at)accesorii-acvariu.ro

This message was edited 2 times. Last update was at 26/05/2012 01:22:09


Saratel 128L - 2 luni - pl : http://www.youtube.com/watch?v=2JGij0x3q8k
Saratel 128L - 4 luni - hqi : http://www.youtube.com/watch?v=PjkqYr6TX3w
Malawi biotope 270l : http://www.youtube.com/watch?v=RO5pFQm3yiU
In curand: Alunocara Firefish Heaven
[Yahoo!]
deSCALAR
Junior member

Joined: 02/01/2011 19:39:33
Messages: 96
Location: Oradea
IP:
Offline

auzind atatea laude la adresa NLS, am comandat si eu o cutie de flakes de pe pepika.ro si pestii parca au innebunit dupa acesti fulgi, in privinta efectelor inca nu pot sa ma pronunt, dar apetitul pestilor e urias, am sa iau cu siguranta si granule, preturile sunt foarte bune cu tot cu transport comparand cu Tetra ce foloseam eu pana acum
[Email]
koala
Batran si obosit
[Avatar]

Joined: 05/03/2002 02:00:00
Messages: 23583
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Si eu am luat, pentru clownii din bazinul mic... mananca de sparg, e foarte buna!

Samson & Delilah (2002) - Marele African (2007) - Angels in heaven (2010) - Life is like a box of chocolates (2011) - Nemo's House (2012) - The Big One (2012) - Cubul (2013) - The Return (2014) - Back to the roots (2015) - Un sumatran, doi sumatrani (2020)
malawi_crys
Senior member
[Avatar]

Joined: 07/04/2009 15:20:44
Messages: 598
Location: "Cichlidenland"
IP:
Offline

koala wrote:Si eu am luat, pentru clownii din bazinul mic... mananca de sparg, e foarte buna!


Si gura "Chokolatelor" ar papa, maestre Koala!! :.Si inca cum!! La nivel "industrial" as zice!! De ce facem "discriminari"? Marinele astea..uoff...

Una peste alta, habar nu am ce Dumnezeu baga americanii astia in ea, insa este clar ca face minuni! M am intalnit si eu cu ea , multumita "filierei" create in zona, pentru putin timp ce i drept, eu fiind primul care a si dat o gata avand in vedere stiucile pe care trebuia sa le alimentez la acea vreme..
Buonissima!

"Acvariul nu este nimic mai mult decât un colt de natura plin de viata. Este o lume în continua miscare, care ne ofera posibilitatea de a cunoaste, observa si studia secretele unei lumi ascunse si fascinante.
Cei care iubesc natura, iubesc mai intai viata, apoi pe sine."

http://www.youtube.com/watch?v=D7MSHYMdHZs&list=UUxfp5BJGnBbRR1ZvAA-_S6Q&index=9&feature=plcp

http://s147.photobucket.com/albums/r283/crys1976_photos/
[Email] [Yahoo!]
Gonzo
Junior member
[Avatar]

Joined: 25/03/2013 10:59:11
Messages: 9
Location: Arad
IP:
Offline

Buna ziua, acum se gaseste si in romania, am reusit sa aducem New Life Spectrum la preturi accesibile, iar livrarea se face din Romania prin posta romana sau fan curier, oriunde in tara. Faceti o cautare in google "vand new life spectrum" si veti gasi cu siguranta produsele noastre, in stoc, galetuse mari (2270g) sau cutii mai mici de 300g sau 600g.

Ca si observatie, hranesc pestii cu acest tip de mancare de 2 luni si coloritul lor este mai viu, chiar se vede diferenta. Plus ca le place foarte mult mancarea aceasta.

Sarbatori fericite!
florian.n
Member
[Avatar]

Joined: 08/05/2012 09:28:37
Messages: 252
Location: Constanta
IP:
Offline

Salutare,

Pana acum am luat de la Tucradio, dar se pare ca nu mai aduce cel putin 2-3 luni... aveti idee unde gasesc ?
[Email]
um02122
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 12/12/2013 23:41:44
Messages: 4731
Location: Berks
IP:
Offline

eBay, daca nu gasesti altundeva.

Am lua si eu, in speranta ca fraieresc un Copperband sa manance boabe.
N-a fost interesat, insa ceilalti s-au batut pe ea.

___________
Pana acum eram sarac dar mi-am cumparat un dictionar de sinonime si acum sunt nevoias, sarman, oropsit si necajit.
 
Forum Index » Hrana
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com