[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Molly!  XML
Forum Index » Vivipari
Author Message
cza
Junior member

Joined: 02/09/2005 15:57:50
Messages: 17
IP:
Offline

a nascut !!!! va rog spuneti-mi si mie dc e sambata seara si nu mai gasesc deschis la pet shopuri ce pot sa le dau micutilor? la cei mari le dau tetramit si nu pot sa il pisez asa bine incat sa il manance si cei mici
c pot sa l dau?
[Email] [Yahoo!]
mg_cmt
Member

Joined: 16/10/2005 20:37:35
Messages: 190
IP:
Offline

felicitari! pai... sunt unele granule mici...dar daca spui ca nu gasesti magazine deschise...poti incerca cu galbenus de ou fiert..dar nu ere recomandat pentru ca murdareste apa smilie
[Email]
viviparu'
Senior member

Joined: 31/08/2004 20:19:34
Messages: 1131
Location: Ploiesti
IP:
Offline

cza wrote:a nascut !!!! va rog spuneti-mi si mie dc e sambata seara si nu mai gasesc deschis la pet shopuri ce pot sa le dau micutilor? la cei mari le dau tetramit si nu pot sa il pisez asa bine incat sa il manance si cei mici
c pot sa l dau?

Stai deocamdata linistit. In prima zi oricum nu mananca nimic, se hranesc din sacul vitelin. Apoi se gaseste la magazin hrana speciala pentru alevini. La Animax Turda au sigur. Sau du-te in Obor si cumpara niste oua de artemia pe care sa le pui la eclozat sau artemia gata eclozata.

Oare unde vom gasi atatea intrebari pentru cate solutii avem?
[Email]
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

cza wrote:a nascut !!!! va rog spuneti-mi si mie dc e sambata seara si nu mai gasesc deschis la pet shopuri ce pot sa le dau micutilor? la cei mari le dau tetramit si nu pot sa il pisez asa bine incat sa il manance si cei mici
c pot sa l dau?


In prima zi nu e nevoie sa le dai nimic de mincare. Apoi ti-ar trebui artemia eclozata. Daca nu ai de unde sa faci rost, da -le fulgi sa granule maruntite bine de tot. Sau Spirulina tablete. Trebuie sa mentii igiena stricta in acavariu, asa ca nu le da mai mult decit manininca in 2-3 minute.
cza
Junior member

Joined: 02/09/2005 15:57:50
Messages: 17
IP:
Offline

mersi pentru sfaturi!
[Email] [Yahoo!]
Dalles
Membru banat
[Avatar]

Joined: 29/07/2003 02:16:30
Messages: 2569
Location: Bucuresti-Dr.Taberei
IP:
Offline

cza wrote:...va rog spuneti-mi si mie dc e sambata seara si nu mai gasesc deschis la pet shopuri ce pot sa le dau micutilor?

Se pare ca asta nu mai e o problema de cand s-a deschis in Bucuresti primul pet-shop cu program non-stop. Daca esti din Bucuresti (vad ca inca nu ti-ai completat locatia) iti pot spune cum sa ajungi acolo.

[url=http://www.acvariu.ro/coppermine/index.php?cat=10593] )\
>((º>
)/[/url]
cza
Junior member

Joined: 02/09/2005 15:57:50
Messages: 17
IP:
Offline

da locuiesc in Bucuresti
[Email] [Yahoo!]
 
Forum Index » Vivipari
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com