[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Lofty's Angels  XML
Forum Index » Acvarii cu cichlidae - Jurnal
Author Message
Alex.B
Senior member
[Avatar]

Joined: 29/08/2005 23:38:31
Messages: 1161
Location: Bucuresti-cart.Buc Noi
IP:
Offline

Nu stiu ce face koala pestilor, dar toti se pun pe :18: si rezultat o multime de pui, si unde mai pui ca toti parintii sunt grijulii.

fost cesrobis
Lofty
De-al casei
[Avatar]
Joined: 08/12/2005 12:32:30
Messages: 1242
Location: Bucuresti
IP:
Offline

alber wrote:Si bidonul l-ai gaurit la servici, in pauza de masa?


Noaptea ce crezi ca fac? Dau gauri...

Alex.B wrote:Nu stiu ce face koala pestilor...


Hai bre, ca nu-i greu deloc: volum corespunzator de apa, populare corecta, redarea unui mediu natural in care pestii sa se simta "ca acasa", mancare de calitate si, evident, o preocupare pentru toate astea cum numai un suflet curat ca al lui ar putea avea...

Dupla & Dennerle - 360 l si Malawi - 550 l
Alex.B
Senior member
[Avatar]

Joined: 29/08/2005 23:38:31
Messages: 1161
Location: Bucuresti-cart.Buc Noi
IP:
Offline

Sa depuna nu e chiar asa greu, dar sa fie niste parinti buni, mai rar

fost cesrobis
Lofty
De-al casei
[Avatar]
Joined: 08/12/2005 12:32:30
Messages: 1242
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Dupa 50 de zile, au mai ramas 13 pui. Am prins 4 dintre ei si i-am pozat/filmat separat, ca sa va faceti o idee despre cat de mari sunt. De mentionat ca au beneficiat doar de 2 mese pe zi de Hikari First Bites. Cei ramasi prin bazin au disparut la cateva zile dupa ce am separat grupul din care au supravietuit cei 13. I-am mutat intr-un bidon cu gauri mai mari si mai rare.

2 poze:

image image

2 filmulete:



Dupla & Dennerle - 360 l si Malawi - 550 l
Pushkatu
Senior member
[Avatar]

Joined: 14/09/2010 09:25:50
Messages: 1149
Location: Bistrita, B-N
IP:
Offline

Ce tare, nu cred ca am mai vazut pui in "stagiu" asta. Doar mici-mici sau maricei-mari.

PS: Domnu Lofty, de unde ai luat minunatiile alea de anubias nana petite(150 de bucati )? Sunt fan al acestei specii de plante. Am si eu una, dar aici la noi in nord nu prea am gasit. Daca o sa ai vreodata de vanzare...

Seris venit usus ab annis.
[Yahoo!] [MSN]
gengiskhan
Moderator
[Avatar]

Joined: 22/02/2008 20:43:44
Messages: 1509
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Vad ca incep sa-si schimbe forma, se dau dupa parinti.

Interesant e altceva... interesanta e alegerea sticlei in care i-ai pozat si filmat. Nu ma refer la cea de plastic gaurita...

Sa-ti traiasca!

I can't brain today ... I have the dumbs.
[WWW] [Yahoo!]
alber
Moderator
[Avatar]

Joined: 26/09/2008 12:20:22
Messages: 4859
Location: bucuresti - berceni
IP:
Offline

Frumosi Lofty, sa-ti traiasca si sa creasca mari si frumosi.


gengiskhan wrote:Interesant e altceva... interesanta e alegerea sticlei in care i-ai pozat si filmat. Nu ma refer la cea de plastic gaurita...

Pai stii cum sta treaba Radule? Statea don Lofty si-si facea siesta in fata acvariului, moment in care i-au trecut niscaiva pui prin fata ochilor. Si omu ce sa faca? A insfacat ce-a avut la indemana si a bagat pestii acolo. A fost bine asa. Iti dai seama ce iesea daca nimerea tzoiul de Dabuleni? Ideea e alta. Ce se intampla cu pestii daca paharul n-a fost bine spalat. Vor avea ochii rosii?


"e usor a scrie versuri, cand nimic nu ai a spune" - Mihai Eminescu
[Email] [Yahoo!]
Lofty
De-al casei
[Avatar]
Joined: 08/12/2005 12:32:30
Messages: 1242
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Urmare a topicului >>> de aici <<<:

Rita si Carlos isi petrec vacanta de iarna la mine in bazin.

S-au acomodat foarte bine si se inteleg de minune cu scalarii.

Cateva poze:

Rita:

image

image

Carlos:

image

image

One Big Happy Family:

image

image

Si-au facut un teritoriu in partea centrala a bazinului, intre niste buturugi si ies alternativ de acolo sa manance si sa cerceteze imprejurimile.

Aseara erau in mari tandreturi, spre deliciul copiilor.


Dupla & Dennerle - 360 l si Malawi - 550 l
koala
Batran si obosit
[Avatar]

Joined: 05/03/2002 02:00:00
Messages: 23583
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Tinand cont ca Rita si Carlos (in tineretea lor) i-au cunoscut pe scalarii aia, cred si eu ca se inteleg bine... probabil ca acum ne barfesc pe noi, stapanii lor... cu siguranta ca "dau tot din casa" ...

Merci de ajutor, mon capitaine!

Samson & Delilah (2002) - Marele African (2007) - Angels in heaven (2010) - Life is like a box of chocolates (2011) - Nemo's House (2012) - The Big One (2012) - Cubul (2013) - The Return (2014) - Back to the roots (2015) - Un sumatran, doi sumatrani (2020)
koala
Batran si obosit
[Avatar]

Joined: 05/03/2002 02:00:00
Messages: 23583
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Am uitat sa-ti zic, dom' Lofty... daca se apuca "de treaba" si-ti toarna fro' ponta, TU ai sa cresti puii aia!

Samson & Delilah (2002) - Marele African (2007) - Angels in heaven (2010) - Life is like a box of chocolates (2011) - Nemo's House (2012) - The Big One (2012) - Cubul (2013) - The Return (2014) - Back to the roots (2015) - Un sumatran, doi sumatrani (2020)
gty
Member

Joined: 21/12/2011 11:00:03
Messages: 196
Location: Ploiesti
IP:
Offline

superbi
felicitari ptr puiuti
sa ai vedem mari si sanatosi

Florin
Hey Fishy!!! Your So Fine; Your So Fine; You Blow My Mind
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

koala wrote:Am uitat sa-ti zic, dom' Lofty... daca se apuca "de treaba" si-ti toarna fro' ponta, TU ai sa cresti puii aia!

Cred ca scalarii o sa-l scuteasca de problema asta .

Poze: smilie ... Poze cu plante
 
Forum Index » Acvarii cu cichlidae - Jurnal
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com