[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
magazine  XML
Forum Index » General info
Author Message
razvan
Membru banat

Joined: 21/11/2001 02:00:00
Messages: 2878
IP:
Offline

noooo!!! mai clujene!!, daca esti in stare sa scrii (in regionalisme) asa cum vorbesti in direct, esti fratele meu
nu uit "shocul" pe care l-am avut, cind am vorbit prima data cu marele alb. de scris "scrie" literar, dar de vorovit, le zice ca pe la el ... si zau de nu te unge pe suflet!!

asta "vrusei" sa va "spui" si sezi bland ca de vorba dulce nu se ia nimeni.
SERVUS !!!
ADXX
Member
[Avatar]

Joined: 15/02/2005 15:49:00
Messages: 121
Location: Bucuresti
IP:
Offline

razvan wrote: mea culpa si circumstante atenuante wink OK
nici o problema, m-am simtit insa dator sa fac precizarea pentru ca chiar nu aveai de unde sa stii. dupa cum se observa si din "iconul emotional" adaugat, chiar am zambit (a nu se interpreta ca ar fi un rajet gen "lasa ca ne intalnim noi la un colt de strada si in fapt de seara si-ti arat io incepator..." ).
[Email]
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

razvan wrote:nu uit "shocul" pe care l-am avut, cind am vorbit prima data cu marele alb. de scris "scrie" literar, dar de vorovit, le zice ca pe la el ...
Normal ca scriu literar , doar sint incredibil de :coolt: .

Poze: smilie ... Poze cu plante
arathemis
Member

Joined: 13/09/2005 12:22:57
Messages: 204
Location: CLuj Napoca
IP:
Offline



daca esti in stare sa scrii (in regionalisme) asa cum vorbesti in direct, esti fratele meu



Apreciez faptul ca nu ai nimic daca folosesc regionalisme, dar poate altora nu o sa le convina totusi. Asa ca o sa raman la stilul de pana acum.

Plants should populate aquariums. Algae are not plants.
[Email] [Yahoo!]
ADXX
Member
[Avatar]

Joined: 15/02/2005 15:49:00
Messages: 121
Location: Bucuresti
IP:
Offline

arathemis wrote:Apreciez faptul ca nu ai nimic daca folosesc regionalisme, dar poate altora nu o sa le convina totusi. Asa ca o sa raman la stilul de pana acum.
pai de ce sa nu le convina? regionalismele sunt cuvinte romanesti, pe care le gasim si in DEX
[Email]
Discus_men
Junior member
[Avatar]

Joined: 08/09/2005 20:29:18
Messages: 15
Location: bucuresti
IP:
Offline

da aveti dreptate, parca eram pe acvariu.ro nu pe un sait de genul: cum sa scriem corect gramatical.ro. Problemele legate de acvaristica vad ca sunt de mult date uitarii. Speram sa gasesc aici oameni (nu dictatori) care pot da sfaturi utile (nu de gramatica ci de acvaristica),DAR din pacate m-am inselat :redcard: . Cu regret va parasesc(stiu ca uni dintre voi se vor bucura,dar :stramba: cui ii pasa). Bafta in continuare si un mic sfat OCUPATIVA FRATILOR DE ACVARISTICA NU DE LB ROMANA P.S. Priviti dimineata in oglinda si intrebativa daca aveti dreptul sa-l judecati pe cel de langa voi

daca imi moare un peste fac ancheta
manyaku
Member
[Avatar]

Joined: 20/01/2005 22:46:44
Messages: 288
Location: Fetesti Ialomita
IP:
Offline

eu unul cand ma uit dimineata in oglinda ...nu vad pe nici unul langa mine..serios!!! :ap:
[Yahoo!]
razvan
Membru banat

Joined: 21/11/2001 02:00:00
Messages: 2878
IP:
Offline

pacat ca n-o sa mai intre, dar fac bube la gura daca nu spun...

faca-se voia taaaaaaaaaaa.....

una e sa vorbesti si sa scrii cu regionalisme, si alta e sa gindesti, sa vorbesti si sa scrii cu kouru' (din atolul mururoa ;) ) sa suparat precum cow-boy-ul pe sat...

dar parca-l vad ca o sa stea pindac pe post de guest


later edit
nu stiu daca am mancat ceva cind eram mic, nici nu apucai sa dau submit, si aparu un nou user, care uimitor, posteaza de pe acelas ip cu amicu' de mai sus a naibii coincidenta?
sorel777
Junior member
[Avatar]

Joined: 27/11/2005 08:47:56
Messages: 34
Location: Brasov
IP:
Offline

Discus_men wrote:Cu regret va parasesc(stiu ca uni dintre voi se vor bucura,dar :stramba: cui ii pasa).



Eu sunt mai nou pe acest forum, dar indraznesc sa imi dau cu parerea : NICI O PIERDERE.

Viata-i scurta, dar nasoala.
[Email]
 
Forum Index » General info
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com