[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
boala necunoscuta "mie"  XML
Forum Index » Boli/tratamente
Author Message
tr02pia
Junior member

Joined: 20/11/2005 22:52:32
Messages: 23
Location: bucuresti
IP:
Offline

dragi prieteni acvaristi va cer sfaturi in legatura cu o boala care mi-a decimat pestii din acvariu. conforn normelor forumului: acvariu de 70l, realizat acum o luna si jumatate , substrat nisip/pietris, filtru aquael, pesti: guppy, xipho, molly(astia au murit toti), cory(interesant este ca pana si sanitari, pe care eu ii consideram pesti rezistenti au murit), neon(unu a ramas), ancistrus, scalari .se vede din poze cu ce e "mobilat", iar temperatura este undeva la 27'C precizez ca a fost ciclat 2-3 saptamani, iar cel mai important ??? o parte din pesti au fost luati din obor si nu au fost tinuti in carantina, fiind primii locatari ai noului acvariu. problema este ca am dat si radacina afara, am facut schimburi de apa (1/3 la saptamana ), iar pestii tot continua sa moara. boala o reprezinta aceste peste pe corp: http://www.tr02pia.go.ro/w_tr02pia/acvarii/index.htm . la 1-2 zile de la aparitia lor pestii mor. problema este ca nu au murit multi odata, ci 1 -2 la careva zile. asta dureaza de 2-3 saptamani.

cer sfaturi si eventual tratamente.

regards
[Email] [Yahoo!]
alina_g
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 16/01/2004 09:55:29
Messages: 1940
Location: Bucuresti
IP:
Offline

SERA COSTAPUR
[Yahoo!]
 
Forum Index » Boli/tratamente
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com