[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
mea culpa  XML
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Author Message
alcoor
Junior member

Joined: 06/11/2005 19:08:31
Messages: 73
Location: RM. Vilcea
IP:
Offline

m-a pus dracu ca dupa ce mi-a murit ancistrul sa pun in acvariul mare verde de malachit (asa m-a sfatuit un "destept" ) si am mai pierdut cativa pesti. asa ca am convins-o pe nevasta-mea sa renunte la carasii care au supravietuit si am hotarat sa pastrez gupy pe care o sa-i asociez cu platy asa cum am citit pe aici ca e OK. asa vrea sa stiu ce sanitari merg cu gupy si platy si daca pot sa bag si 2 ancistri?
[Email]
mg_cmt
Member

Joined: 16/10/2005 20:37:35
Messages: 190
IP:
Offline

da merg si ancistrusi...si merg si orice tip de corydoras, kuhli, platydoras, hoplo, si mai sunt unele...dar astea sunt cele mai cunoscute

p.s. imi pare rau pt pastisorii tai sper ca de acuma sa iti mearga mai bine...succes
[Email]
johnny6600
Senior member
[Avatar]

Joined: 16/01/2005 03:20:40
Messages: 914
Location: Bucuresti - Berceni
IP:
Offline

Merg ,dar depinde si de ce acvariu ai.De exemplu hoplo nu se simt bine nici intr-un acvariu de 100 de litri.

Pentru ca n-am stiut ce sa aleg intre mecanic,tamplar,geamgiu,electronist,chimist,fizician,biolog sau veterinar le-am ales pe toate asa ca m-am facut acvarist
alcoor
Junior member

Joined: 06/11/2005 19:08:31
Messages: 73
Location: RM. Vilcea
IP:
Offline

multumesc mult! daca e cineva din valcea si vrea 3 carasi sa-mi dea un semn. donez 3 carasi :-)
[Email]
 
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com