[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Salut  XML
Forum Index » Despre noi
Author Message
Rochi
Member
[Avatar]

Joined: 10/11/2005 19:50:14
Messages: 131
Location: Bucuresti-Tei
IP:
Offline

Bine v-am gasit. Ma cheama Gabi si sunt din Bucuresti am 17 ani si pot spune ca ma ocup cu acvaristica din clasa a 5 a pentru ca-mi place si ma pasioneaza ,,,cu acvariile stau asa Unu cu dimensiunile (lungime=50,inaltime=30,latime=25) am un filtru intern resun dala mic temperatura este constanta la 25 grade C substrat = nisip cu pietris plante = valisneria spiralis , un echinodorus nu stiu de care si tot asa o planta cu frunze mari si un pic ascutite ca melci am asa numai daia de substrat si ca pesti am 1 betta si 2 cory si cu schimburile de apa fac o data la 2 zile cam jumatate din volum si cel deal 2 lea acvariu cu dimensiunile (lungime=50 inaltime=35 latime=30) ca filtru tot un resun ,tot acceasi temperatura , tot aceeleasi plante + in asta mai bag si co2 prin metoda obijnuita cu zahar si drojdie , si pesti am asa 3 cory , si 7 conconius si cu schimburile de apa cam la 2 zile vro 10 l de apa schimbata


Cam atiit despre mine si despre acvariile mele sau cum le ziceti voi "borcane" :-)
[Yahoo!] [MSN]
Sorin18_my
Senior member
[Avatar]

Joined: 21/10/2004 09:51:33
Messages: 697
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Bun venit printre noi.
P.s: Te asteptam la intalniri

Tot raul spre bine.
[Email] [WWW]
Rochi
Member
[Avatar]

Joined: 10/11/2005 19:50:14
Messages: 131
Location: Bucuresti-Tei
IP:
Offline

Hai ca vin si eu
Sper sa ajung

Urit de multi , iubit de putini dar respectat de toti
[Yahoo!] [MSN]
ozi
Senior member
[Avatar]

Joined: 20/03/2005 13:42:17
Messages: 523
Location: Toronto
IP:
Offline

Rochi wrote: Unu cu dimensiunile (lungime=50,inaltime=30,latime=25) am un filtru intern resun dala mic temperatura este constanta la 25 grade C substrat = nisip cu pietris plante = valisneria spiralis , un echinodorus nu stiu de care si tot asa o planta cu frunze mari si un pic ascutite ca melci am asa numai daia de substrat si ca pesti am 1 betta si 2 cory si cu schimburile de apa fac o data la 2 zile cam jumatate din volum


chiar schimbi jumate din volum la fiecare 2 zile??? pentru 3 pestisori??? nu sunt cel mai bun in dat sfaturi, dar cred ca exagerezi
chiar si daca ai numa un filtru mic resun, parca e prea de tot, si nici macar n-ai pesti din aia kkciosi care sa-ti umple acvariul cu daruri si cadouri . din cate stiu eu, ajunge sa schimbi doar vreo 20-25% din volumul apei saptamanal. iar numai daca ai fi depasit limita de pesti pt volumul acvariului, ar fi trebuit sa cresti cantitatea schimburilor de apa.

fuga prin porumb face porcul mai mistret
[Email] [Yahoo!]
 
Forum Index » Despre noi
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com