[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
apa foarte tulbure  XML
Forum Index » Apa
Author Message
busted
Junior member
[Avatar]

Joined: 08/11/2005 18:21:32
Messages: 53
Location: Timisoara-Sagului
IP:
Offline

am o problema cu apa de cand am reamenajat acvariul cu alt subrat plante si pietris este foarte tulbure . Chiar si dupa ce am facut schimbari repetate de apa ....... acvariu 80l substrt 0,5cm plante naturale nu foarte multe si 15 pesti . filtru cu aerare si filtrare mam gandit sal opresc ca poate din cauza este apa tulbure dar mai rau am facut era si mai tulbure.pestii se simt bine dar ma ingrizoreaza apa , aaaaaaaaa si temperatura 24 grade. help please .
[Email] [Yahoo!]
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

busted wrote:filtru cu aerare si filtrare mam gandit sal opresc ca poate din cauza este apa tulbure dar mai rau am facut era si mai tulbure.pestii se simt bine dar ma ingrizoreaza apa , aaaaaaaaa si temperatura 24 grade. help please .

Filtrul trebuie sa mearga in continuu. Daca il opresti se duce si ciclarea acvariului. Sa nu mi faci greseala asta. Fa schimburi dese de apa - cu apa statuta citeva zile sa iasa clorul din ea, redu portia de mincarea a pestilor si poate mai reduci si numarul lor.
razvan
Membru banat

Joined: 21/11/2001 02:00:00
Messages: 2878
IP:
Offline

si mareste grosimea substratului

.... acvariu 80l substrt 0,5cm plante naturale nu foarte multe..

o juma' de centimetru e MULT prea putin, ori e o gresala de tipar.

later edit, am citit si topicul cu carasul ..
0.5 cm e granulatia... cam mare in cazul asta ...
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

busted wrote:mam gandit sal opresc
Te rog eu incearca sa scrii mai corect ....... chiar daca nu sintem un forum de gramatica ....... putina atentie te rog ;) .

Poze: smilie ... Poze cu plante
 
Forum Index » Apa
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com