[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Siamese algae eaters  XML
Forum Index » Alge
Author Message
acata
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 16/01/2004 10:55:17
Messages: 368
Location: Bucuresti, Iuliu Maniu - Politehnicii
IP:
Offline

Stie cineva daca exista in Romania Siamese Algae Eaters? Si daca da, unde se pot gasi si la ce pret?

Multumesc.

Acvariul meu
[Email]
lukaboy
Senior member
[Avatar]

Joined: 11/09/2004 08:45:01
Messages: 505
Location: Bucuresti, Mihai Bravu
IP:
Offline

au in expozitie la Antipa. Am vorbit cu cineva de acolo, i-au adus de la mag din Amzei.

Nu prea am timp cu umblatul pe la magazine, insa daca gasesti la mag din Amzei, da-mi si mie te rog de stire, ca si eu am nevoie de o pereche.

Bafta

http://www.seachem.ro
[Email]
calin
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 06/10/2003 17:26:05
Messages: 349
Location: Orastie
IP:
Offline

La Mag din Amzei-spuneti-mi si mie va rog cum se ajunge la el din Gara de Nord.
Tin minte ca acum vreo doi ani am fost la Bucuresti si printre altele am vazut un magazin foarte frumos, cum iesi din Gara de Nord o luai pe o strada la stanga cam 10 min de mers.Acvarii bine intretinute si tot felul de pesti.
Multumesc
[Email]
matrix
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 25/03/2004 09:33:58
Messages: 424
Location: TITAN
IP:
Offline

La magazinul din Piata Amzei, cum vii dinspre Gara de Nord, se ajunge cu troleibuzul 79 Cobori la Piata Romana apoi trebuie sa mergi in Piata Amzei (aprox. 2 min de mers pe jos). Magazinul este vis a vis de o statie de benzina Petrom.

Galeria mea
[WWW] [Yahoo!]
acata
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 16/01/2004 10:55:17
Messages: 368
Location: Bucuresti, Iuliu Maniu - Politehnicii
IP:
Offline

multumesc. o sa trec pe acolo.

Acvariul meu
[Email]
hans
Senior member
[Avatar]

Joined: 09/10/2002 16:30:47
Messages: 612
Location: BUCURESTI
IP:
Offline

Are sau nu creveti acolo?
lukaboy
Senior member
[Avatar]

Joined: 11/09/2004 08:45:01
Messages: 505
Location: Bucuresti, Mihai Bravu
IP:
Offline

nu mai are de mult!!! au promis ca mai aduc, insa nu stiau cand!

http://www.seachem.ro
[Email]
lukaboy
Senior member
[Avatar]

Joined: 11/09/2004 08:45:01
Messages: 505
Location: Bucuresti, Mihai Bravu
IP:
Offline

revin cu un update si o veste buna( pentru mine, dar poate fi si pentru voi!!!)

mi-am cumparat de la muzeul Antipa, de la expozitie, o gashca de Crossocheilus Siamensis. Sunt absolut bestiali, ceea ce va doresc si voua!

am vrut sa stiti

http://www.seachem.ro
[Email]
Cortez
Junior member
[Avatar]

Joined: 30/03/2005 12:31:26
Messages: 86
Location: Bucuresti
IP:
Offline

lukaboy wrote:mi-am cumparat de la muzeul Antipa, de la expozitie, o gashca de Crossocheilus Siamensis.


Sa ii stapanesti sanatos :-P

Si cu sindicatul cum ramane? Se mai fac inscrieri pt otto?

CESSANTE CAUSA, EFECTUS CESSAT
[Yahoo!]
lukaboy
Senior member
[Avatar]

Joined: 11/09/2004 08:45:01
Messages: 505
Location: Bucuresti, Mihai Bravu
IP:
Offline

Multam de urari.

Bine inteles ca se mai fac inscrieri pentru otto, zilele astea am si pretul si termenul de livrare, asa ca va doresc rabdare si tutun.

Bafta

http://www.seachem.ro
[Email]
acata
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 16/01/2004 10:55:17
Messages: 368
Location: Bucuresti, Iuliu Maniu - Politehnicii
IP:
Offline

@lukaboy: daca ai timp si un aparat fot, poate poti sa pui si tu niste poze la ei ca sa ii vedem si noi.
Si eu am 5 bucati din gama algae eaters, dar nu stiu ce sunt - fie siamese, fie chinese, etc. SI vreau sa ma dumiresc. Nu stau locului o clipa si nu pot sa ii pozez, dar reusesc eu cumva.

Acvariul meu
[Email]
Intros
Senior member
[Avatar]

Joined: 25/02/2004 00:00:07
Messages: 823
Location: Bucuresti Titan
IP:
Offline

acata wrote:nu stiu ce sunt - fie siamese, fie chinese
Poate te ajuta cumva articolul acesta.

Acei care cer minuni nu se indoiesc ca ei cer naturii intreruperea minunilor ei.
acata
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 16/01/2004 10:55:17
Messages: 368
Location: Bucuresti, Iuliu Maniu - Politehnicii
IP:
Offline

@INTROS: merci . Postul meu era din 16 mai. Am aflat intre timp.

Acvariul meu
[Email]
wolfy
Senior member

Joined: 13/02/2003 19:52:45
Messages: 630
Location: Bucuresti, 13 Septembrie
IP:
Offline

tot nu stie nimeni pe unde se pot gasi, zilele astea?

nimic nu e ceea ce pare
[Email] [Yahoo!]
lukaboy
Senior member
[Avatar]

Joined: 11/09/2004 08:45:01
Messages: 505
Location: Bucuresti, Mihai Bravu
IP:
Offline

wolfy wrote:tot nu stie nimeni pe unde se pot gasi, zilele astea?


Dupa 1 an de tinut Crosocheilusi( originali, si super scumpi), iti pot spune doar ca se bat pe mancare cu ceilalti pesti... si castiga mereu, ca s-au facut cat porcii...

Deci, treci pe creveti sau neritine, cand apar( am si neritine, sunt mult mai bune decat siamensisii...)

Bafta

http://www.seachem.ro
[Email]
wolfy
Senior member

Joined: 13/02/2003 19:52:45
Messages: 630
Location: Bucuresti, 13 Septembrie
IP:
Offline

ok, atunci neritine unde gasesc?

nimic nu e ceea ce pare
[Email] [Yahoo!]
lukaboy
Senior member
[Avatar]

Joined: 11/09/2004 08:45:01
Messages: 505
Location: Bucuresti, Mihai Bravu
IP:
Offline

wolfy wrote:ok, atunci neritine unde gasesc?


Asta as vrea si eu sa stiu nu am mai vazut de mult si nici nu se inmultesc in acvariul obisnuit...

http://www.seachem.ro
[Email]
Alex
Administrator
[Avatar]

Joined: 28/07/2004 22:32:30
Messages: 4189
Location: Bucur-Obor
IP:
Offline

Neritina nu se mai gasesc...am povestit despre ei, s-a infaptuit transportul, l-am promovat la greu fiind printre primii posesori iar cand a fost momentul achizitiei, ba ca sunt prea scumpi (60.000 lei :-) ), ba ca e prea greu sa se deplaseze lumea pana la Obor la intalnire, ba ca sunt prea maronii, ba ca...
Acum dracu` stie cand se mai aduc...eu mai am de atunci (intr-un acvariu ingrijit nu o mierlesc, mai sunt cativa)...nu cred ca o sa renunte cineva la exemplarele din bazin.
A fost un experiment si a dovedit ca deobicei reala pasiune...crede-ma nivelu` e smilie ...nici macar nu am curajul sa mai rog pe cineva sa faca un import de Neritine. Nu am aflat de unu` care sa-mi zica ca nu a fost multumit de ei...da la noi aici in Romanica tot roshu, negru si patat de pe vremea lu` Pazvante.
Despre inmultirea Neritinelor e poveste lunga...am plin de oua in acvariu (vezi galeria foto), da` citeste ca am scris un articol... no way ... cel putin pe mine m-a depasit domeniul, timpul si mai ales spatiul de "joaca" care trebuie special amenajat.

Se aude ca o sa apara iarasi Otocinclus in primavara, da` stiu eu...oricum daca vrei sa ai echipa ideala as combina melcii, cu pestii si crevetii...dar mai presus de toate curatenie la greu si schimb de apa
Daca vrei detalii da pm

P.S. Imi da si mie cineva o bere ca mi-am batut gura de timp de peste 2000 de posturi , si vaz` ca-i perioada apriga de aniversari ...da` mai bine nu, nu se face, m-am obisnit mai degrab` cu injuraturile

SPUNE-MI CE "CODOI" AI CA SA-TI SPUN CINE ESTI
g.g
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 08/08/2002 04:30:55
Messages: 1728
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Sandu wrote:P.S. Imi da si mie cineva o bere ca mi-am batut gura de timp de peste 2000 de posturi , si vaz` ca-i perioada apriga de aniversari ...da` mai bine nu, nu se face, m-am obisnit mai degrab` cu injuraturile


sau

Just for fun!
www.REEF.ro
[WWW]
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Sandu wrote:
P.S. Imi da si mie cineva o bere ca mi-am batut gura de timp de peste 2000 de posturi , si vaz` ca-i perioada apriga de aniversari ...da` mai bine nu, nu se face, m-am obisnit mai degrab` cu injuraturile

Eu zic ca meriti o bere la fiecare intilnire. :-) De la fiecare, pe rind. Cit despre injuraturi...de asta a "beneficiat" fiecare dintre noi, mai mult sau mai putin...
 
Forum Index » Alge
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com