[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Femela Ancistrus adulta + pui Citrinellum  XML
Forum Index » Cumparari
Author Message
calcaneu
Junior member

Joined: 19/10/2004 00:27:35
Messages: 87
Location: Regie
IP:
Offline

Cumpar femela adulta de ancistrus ;
Cumpar pui (3-4) de citrinellum (amphilophus labiatus sau cam asha ceva )
poza

Tot ce pot oferi la schimb sunt pietre marisoare pt decor ciclide si niste jack dempsey

Am citit pe net ca d-nul citrinelum ii cam fugareste pe alde d-nul dempsey

Imi place mult sa ma uit laTV
[Yahoo!]
Magda
Senior member

Joined: 17/03/2004 08:20:12
Messages: 710
IP:
Offline

calcaneu wrote:Cumpar femela adulta de ancistrus ;


Ti-as putea da eu femela de ancistrus, numai ca...nu stiu cum pot sa o scot din acvariul ala...
koala
Batran si obosit
[Avatar]

Joined: 05/03/2002 02:00:00
Messages: 23583
Location: Bucuresti
IP:
Offline

... ce bazin vrei sa le pui la dispozitie ? ...

... Cichlasoma labiatum [ Red Devil ] si Cichlasoma citrinellum [ Midas ] nu sunt una si aceeasi specie, desi seamana destul de mult intre ele ... ambele specii "sunt" pesti rai si care necesita bazine spatioase pentru a-si domoli agresivitatea ... din incrucisari repetate intre ei [ mi se pare ca si Cichlasoma trimaculatum a "trecut p'acolo" ] au aparut primii pesti asiatici FlowerHorn ... mi se pare ca acu' 2 saptamani am vazut in Obor [ la Dan ] cativa pui de citrinellum ... cel putin asa scria pe bazine, desi, la marimea aia, erau slabe sansele ca sa ii poti deosebi de labiatum ...

... acu' frun' an chitron avea o pereche de flowerhorn cu pui ... poate mai are si acum, incearca sa iei legatura cu el ...

Samson & Delilah (2002) - Marele African (2007) - Angels in heaven (2010) - Life is like a box of chocolates (2011) - Nemo's House (2012) - The Big One (2012) - Cubul (2013) - The Return (2014) - Back to the roots (2015) - Un sumatran, doi sumatrani (2020)
calcaneu
Junior member

Joined: 19/10/2004 00:27:35
Messages: 87
Location: Regie
IP:
Offline

@Magda : pai ai asa de multe cotloane ? :-)

@Koala : Pai in principiu vreau sa iau citrinelii astia sau cum doamne ii cheama de la o varsta frageda si sa-i bag in teveul de 40 l ..cand s-or face si ei pe la 3-4 cm o sa-ncerc sa-i bag cu perechea de dempsey ... citrinelum pe care i-am avut de la matrix ii cam tineau la respect pe dempsey , desi erau doar jumate cat ei ...sper chiar sa ajunga sa-i fugareasca :scrima: , poate poate s-or mai cuminti si astia ai mei .
Mersi de sfaturi !

Imi place mult sa ma uit laTV
[Yahoo!]
dotoru
Member
[Avatar]

Joined: 27/01/2005 15:20:34
Messages: 120
Location: oradea
IP:
Offline

tu vorbesti serios cu 40 de litri?
sper ca nu?

prin definitie cand investighezi necunoscutul, nu stii la ce rezultat vei ajunge.
ale mele
[Email] [Yahoo!]
koala
Batran si obosit
[Avatar]

Joined: 05/03/2002 02:00:00
Messages: 23583
Location: Bucuresti
IP:
Offline

... sa stii ca citrinelii astia sau cum doamne ii cheama sunt pesti care "sar cu usurinta" bariera celor 20 de cm ... mi se pare total gresit sa presupui ca ii poti tine in bazine mici unde :

- nu cresc asa cum trebuie
- sunt mult mai agresivi decat in mod normal
- pericolul de a-i imbolnavi este mult mai mare

Samson & Delilah (2002) - Marele African (2007) - Angels in heaven (2010) - Life is like a box of chocolates (2011) - Nemo's House (2012) - The Big One (2012) - Cubul (2013) - The Return (2014) - Back to the roots (2015) - Un sumatran, doi sumatrani (2020)
calcaneu
Junior member

Joined: 19/10/2004 00:27:35
Messages: 87
Location: Regie
IP:
Offline

vorbesc cat se poate de serios...3 pesti de 2-3 cm nu cred ca sunt inghesuiti intr-un bazin de 40 de litri ; cand s-or face mai marisori imi permit sa-i bag la dempsey in 200 de l

Imi place mult sa ma uit laTV
[Yahoo!]
calcaneu
Junior member

Joined: 19/10/2004 00:27:35
Messages: 87
Location: Regie
IP:
Offline

up ! kiar n-are nimeni ?

Imi place mult sa ma uit laTV
[Yahoo!]
PLOAIE84
Junior member

Joined: 15/07/2005 04:24:32
Messages: 46
Location: CONSTANTA
IP:
Offline

parerea mea e sa te mai gandesti inainte sa-ti iei citrinellum.ori iti iei multi mici si opresti o pereche ,ori o pereche adulta,ori unu singur.din 3 s-ar putea sa ramai doar cu unu . si la maturitate ar fi de preferat sa ii ti singuri,sunt f rai.asa ca decizia iti apartine
[Email] [Yahoo!]
calcaneu
Junior member

Joined: 19/10/2004 00:27:35
Messages: 87
Location: Regie
IP:
Offline

Pai eu as merge pe prima varianta , sa iau cativa pui din care sa selectez o pereche si restul sa-i dau

Imi place mult sa ma uit laTV
[Yahoo!]
calcaneu
Junior member

Joined: 19/10/2004 00:27:35
Messages: 87
Location: Regie
IP:
Offline

Up !!! Poate poate are cineva asha ceva

Imi place mult sa ma uit laTV
[Yahoo!]
calcaneu
Junior member

Joined: 19/10/2004 00:27:35
Messages: 87
Location: Regie
IP:
Offline

Up up up !!! kiar n-are nimeni / n-a auzit nimeni de cineva sa aiba ?!? Hai ma oameni buni , ca am acvariul golash

Imi place mult sa ma uit laTV
[Yahoo!]
 
Forum Index » Cumparari
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com