[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Capacul de sticla influenteaza lumina?  XML
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Author Message
zyku83
Member
[Avatar]

Joined: 06/02/2010 16:27:00
Messages: 199
Location: Cluj Napoca
IP:
Offline

Capacul de sticla al acvariului influenteaza puterea si calitatea luminii? Eu sunt de parere ca da deoarece sticla reflecta oarecum din lumina, apoi mai este si condensul de pe ea si eventualele depuneri daca nu este spalata periodic...asta cred eu, acum va intrb pe voi daca logica mea bate cu practica voastra, adica daca e sau nu asa in realitate?

Multumesc.
kmol
Senior member
[Avatar]

Joined: 11/05/2010 23:20:33
Messages: 704
Location: Bucuresti, Pantelimon
IP:
Offline

Cred ca ti-ai cam dat sigur raspunsul Foarte adevarat ca iti poate oferi o protectie suplimentara pentru neoane insa mare parte din colegii nostrii nu agreeaza ideea.

Misiunea mea este sa imi omor timpul, a lui - sa ma omoare pe mine. Ne întelegem bine, ca între asasini.
[Email]
stalu
Junior member

Joined: 02/02/2010 10:41:54
Messages: 40
Location: Cluj-Napoca
IP:
Offline

Si eu am folosit sticla din dotare la un Dennerle Nano Cube si nu am fost multumit de ea.Eu zic din experienta mea ca pierzi multa lumina,mai ales cand se acumuleaza condensul pe interiorul capacului.
zyku83
Member
[Avatar]

Joined: 06/02/2010 16:27:00
Messages: 199
Location: Cluj Napoca
IP:
Offline

Salutare am inteles, pana la urma de data asta teoria cu practica se pare ca se "inteleg"...oricum vreau sa pun un filtru cascada si ma gandeam sa tai putin din capacul de sticla ( 2 cm) cat sa intre teava filtrului, dar daca asa sta treaba o sa renunt la el.

Multumesc mult pt sfaturi, se poate inchide daca se doreste.

Cele bune!
 
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com