[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Temperatura optima pt guppy  XML
Forum Index » Vivipari
Author Message
CMG
Junior member

Joined: 15/08/2004 13:53:58
Messages: 26
Location: Jud Alba oras Ocna Mures
IP:
Offline

care este temperatura optima pt guppy?
si apropo mi-a fatat o femela in acvariu, ce sa fac ca deabia ii vad pe aia mici, cum sa ii scot afara?

mici retusuri facute de razvan
arathemis
Member

Joined: 13/09/2005 12:22:57
Messages: 204
Location: CLuj Napoca
IP:
Offline

Pai trebuia sa scoti femela inainte sa fete si dupa aia sa o scoti din mini acvariu in care o nascut. Asa poti numa sa scoti femela (si restu pestilor mai mari de 1 cm daca mai ai) si sa-i pui in alt acvariu, sau sa-i lasi acolo si sa te rogi sa-ti supravietuiasca micutii. Ai putea sa-i ajuti cu plante de suprafata (Elodeea, Ricia) sa se ascunda printre ele de astia mai mari.

Plants should populate aquariums. Algae are not plants.
[Email] [Yahoo!]
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

CMG wrote:care e temperatura optima pentru guppy

24-25 grade.
CMG wrote:si apropo mia fatat o femela in acvariu ce sa fac ca deabia ii vad pe aia mici cum sa ii scot afara?

Pune plante de suprafata.

Si atentie la exprimare, ca nu suntem in spatele blocurilor!!!!

Am modificat eu postul.
CMG
Junior member

Joined: 15/08/2004 13:53:58
Messages: 26
Location: Jud Alba oras Ocna Mures
IP:
Offline

pai faza e ca mi-a fatat cand eram la cluj si nici femela nu e chiar la maturitate adica e mica cred ca e la prima fatare nici nu am observat
acum ii las asa o sa pun ceva plante thx..
dolly am vazut ca ai modificat pe acolo daca stiam ca sunt ca la scoala scriam cu cratima si puneam si virgula
CMG
Junior member

Joined: 15/08/2004 13:53:58
Messages: 26
Location: Jud Alba oras Ocna Mures
IP:
Offline

acum vad ca un mascul sta pe fundul acvariului cu coada desfacuta ca un evantai si parca se sprijina in ea e ciudat oare ce are? a stat asa toata ziua
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

CMG wrote:acum vad ca un mascul sta pe fundul acvariului cu coada desfacuta ca un evantai si parca se sprijina in ea e ciudat oare ce are? a stat asa toata ziua
Schimburi de apa la cit timp faci? Filtrarea merge in continuu?
Da toate datele posibile despre acvariu, ca altfel nu avem de unde sa stim ce se petrece.

Cite despre faza cu scoala, nu suntem la stadiul de a invata sa scriem si sa citim, ci tine mai mult de bunul simt al persoanei respective si despre respect. Asadar, no offence, dar sa stii ca pentru limbaj vulgar poti lua ban.
CMG
Junior member

Joined: 15/08/2004 13:53:58
Messages: 26
Location: Jud Alba oras Ocna Mures
IP:
Offline

si-a revenit nu mai are nimic acu
ce a fost vulgar lol? ai modificat din "care e temeperatura" in "care este temperatura" e exact acelasi lucru... doamne ce gramatica ati facut voi ma? oricum gl hf
mihai20005
Member

Joined: 28/07/2005 19:52:25
Messages: 174
Location: Targoviste
IP:
Offline

Dupa parerea mea diferenta intre ceea ce ai scris tu "care e temeperatura" si retusurile care s-au facut mie mi se pare ca este cam mare. E se foloseste cand vorbesti cu prietenii la bloc sau pe strada, iar este in situatii oficiale cum este cazul aici, iar diferenta intre temeperatura si si temperatura NO COMENT! Oare cum te poti contrazice cand adevarul este atat de evident ?!
[Yahoo!]
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

CMG wrote:ce a fost vulgar lol? ai modificat din "care e temeperatura" in "care este temperatura" e exact acelasi lucru... doamne ce gramatica ati facut voi ma? oricum gl hf

Modificarile acelea nu le-am facut eu, nu stiu daca ai observat. Era vorba de cu totul altceva.

Oricum, revenind la subiect, ma bucur ca pestisorul e bine.
 
Forum Index » Vivipari
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com