[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Caras mancat?  XML
Forum Index » Cyprinidae
Author Message
frontdoor
Junior member
[Avatar]

Joined: 09/02/2011 21:54:13
Messages: 20
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Am un acvariu de 64L, filtru, neon, incalzitor si pietris. Apa este stradala si o las 2 zile in butoaie ca sa iasa clorul din ea. Am 2 betta femele, o ventuza si acum un caras. Pana ieri aveam un caras mare si unul mic, dar aseara l'am gasit pe cel mic fara cap si fara coada. Ce s'a intamplat, doarece nu dadea semne de nicio problema?

As usual, there is a great woman behind every idiot. [John Lennon]
kmol
Senior member
[Avatar]

Joined: 11/05/2010 23:20:33
Messages: 704
Location: Bucuresti, Pantelimon
IP:
Offline

frontdoor wrote:In magazin erau 6 carasi mari la vreo 50 si ceva L si nu pareau sa se supere, eu am vreo 60L de apa pusi asa ca are destul spatiu.

Nu face confuzie intre acvariile destinate strict expunerii in scopul comercializarii si cele destinate cresterii/intretinerii pestilor. Ce specie sunt acele "sugative" ? Ce temperatura ai in acvariu ? Acvariul este ciclat ? Ce filtrare ai acolo ? Sper ca nu opresti niciodata filtrul Ce le dai sa manance ?

Misiunea mea este sa imi omor timpul, a lui - sa ma omoare pe mine. Ne întelegem bine, ca între asasini.
[Email]
frontdoor
Junior member
[Avatar]

Joined: 09/02/2011 21:54:13
Messages: 20
Location: Bucuresti
IP:
Offline

kmol wrote:Nu face confuzie intre acvariile destinate strict expunerii in scopul comercializarii si cele destinate cresterii/intretinerii pestilor. Ce specie sunt acele "sugative" ? Ce temperatura ai in acvariu ? Acvariul este ciclat ? Ce filtrare ai acolo ? Sper ca nu opresti niciodata filtrul Ce le dai sa manance ?


Este un plecostomus. Am o temperatura de 23 de grade, acvariul este ciclat, iar filtrul de la EHEIM nu l'am oprit decat 10 minute in aceasta luna si asta din cauza unei pene de curent. Le dau TetraMin flakes si le dau dimineata si seara.

This message was edited 1 time. Last update was at 10/02/2011 12:10:55


As usual, there is a great woman behind every idiot. [John Lennon]
 
Forum Index » Cyprinidae
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com