[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
probleme zebre  XML
Forum Index » Cyprinidae
Author Message
alex191
Junior member

Joined: 02/02/2011 16:23:29
Messages: 15
Location: Arad
IP:
Offline

buna tuturor am o intrebare? Astazi am fost la magazin si am cumparat vreo 30 de zebre .. dintre care am primit 2 fara coada(nu am putut observa deoarece erau multe) .... pesti sunt vioi dar inainteaza foarte greu!
Oare se mai regenereaza coada ? nu mai este nici macar un firicel ramas ii retezata toata ! As putea sa fac ceva?
alber
Moderator
[Avatar]

Joined: 26/09/2008 12:20:22
Messages: 4859
Location: bucuresti - berceni
IP:
Offline

Daca apa este curata, sunt sanse mari sa se vindece. Dar ar trebui stiuta cu exactitate cauza care a dus la pierderea cozii. Daca este de natura bacteriana, sau pestii au fost atacati de alti pesti.

"e usor a scrie versuri, cand nimic nu ai a spune" - Mihai Eminescu
[Email] [Yahoo!]
alex191
Junior member

Joined: 02/02/2011 16:23:29
Messages: 15
Location: Arad
IP:
Offline

pestii au fost atacati deoarece erau tinuti in acelasi acvariu cu 4 pui(vreo 2 cm) de piranha (petshop-- lipsa de spatiu si acvarii ) cei 2 sunt foarte vioi dar se deplaseaza foarte greu si ma intrem daca se mai regenereaza in rest pestele nu are niminc, inotatoarele arata foarte bine ,nu sunt deloc ciupite doar codita ii lipseste in intregime?!
 
Forum Index » Cyprinidae
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com