[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Gourami mananca plante??  XML
Forum Index » Anabantidae
Author Message
Elian21
Junior member
[Avatar]

Joined: 04/02/2011 08:54:04
Messages: 31
IP:
Offline

am 2 gourami si imi mananca plantele.Are ceva ? Sa ii schimb?
bobesku
Senior member
[Avatar]

Joined: 17/05/2010 17:13:22
Messages: 953
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Adica sa inteleg ca plantele sunt mai valoroase pentru tine decat gouramii?
Mai bine schimba plantele, ca sa aiba si ei ceva proaspat

Lasand gluma la o parte: La mine gouramii mananca din algele de pe plante, si posibil sa manance si din plante, dar f putin, eventual din alea bolnave.
Eu nu as schimba gouramii aia. Eventual hraneste-i mai bine, adica nu mai mult ci cu o hrana mai de calitate, diversifica.
Iti dau exemplu din meniul care li-l dau eu: Dimineata le dau JBL Grana Krill 10% , granule. Seara granule JBL Novo Color si fulgi JBL Spirulina 40%. Odata la 10 zile bag si niste hrana congelata: Ocean Nutrition Tropical Quintet sau Cichlid Mix, 1 cub.

This message was edited 1 time. Last update was at 04/02/2011 16:57:34


Ciclide Malawi | Regatul Bettanului | Dwarf Puffers | Mr Puffini | Paradise Kingdom | Black Betta Miraje
Elian21
Junior member
[Avatar]

Joined: 04/02/2011 08:54:04
Messages: 31
IP:
Offline

multumesc de sfat;)
G3org3
Junior member
[Avatar]

Joined: 28/01/2014 10:01:36
Messages: 37
Location: Caldarasti , Buzau
IP:
Offline

eu am 2 gourami galbeni. astazi le-am schimbat apa si au facut soc hipotermic , dar i-am salvat in ultima clipa. Problema este ca masculut tot iese cu gura la suprafata . Oare de ce?Trebuie sa specific ca inainte nu facea asta.

G3org3
[Email] [Yahoo!]
 
Forum Index » Anabantidae
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com