[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Testoase se apa, cu tampla rosie.  XML
Forum Index » Alte vietati
Author Message
floryn
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 28/12/2001 02:00:00
Messages: 394
Location: bucuresti/cal vitan
IP:
Offline

Exista pe aici fani ai broastelor testoase?

Vreau sa stiu de la cineva cu experianta proprie, pe vara se poate tine in aer liber, cu apa umbra soare(de toate) testosa cu tample rosii? A mea are peste 6 ani.
[Email] [Yahoo!]
Ant
Junior member

Joined: 16/11/2004 13:22:25
Messages: 31
Location: Bucuresti
IP:
Offline

A mea deja a ramas fara incalzitor, are soare pe latura cu pietrele (este o scumpa atunci cand iese la plaja) . A beneficiat de acelasi tratament si vara trecuta si i-a priit (a crescut )...
Am trecut-o deja pe alimentatie vie si ceva salate & co ... cred ca daca avea voce mai ca-mi multumea ...
[Yahoo!]
muscalu
Membru banat
[Avatar]

Joined: 27/05/2004 19:30:25
Messages: 374
Location: Timisoara (Girocului+Agronomie)
IP:
Offline

Fara nici o problema pot fi tinute afara.
Eu am avut una mare (30 cm lungime si vreo 2 kg) pe care o tineam incepand cu 15 Aprilie si pana prin octombrie afara.
Spun aveam, deoarece toamna trecuta, intr-o zi mai rece nu am gasit-o si s-a ascuns. Degeaba am cautat-o ca nu am mai gasit-o pana acum o luna, carbonizata sub gramada de cenusa unde am ars ceva crengi de la copaci, frunze, etc.
Asa ca atentie, toamna sa o recuperati la timp, sa nu apuce sa se ascunda.
Oricum, inainte sa ajunga la mine, isi petrecea iarna tot afara. Se ascundea unde intra in letargie. Atentie, aceasta specie nu hiberneaza, contrar multor pareri. De aceea e bine sa nu raman totusi afara. Rezista la 4 grade celsius, circa o saptamana, dupa care
Se hraneste doar in apa, dar apuca prada si pe uscat. Cred ca nu o poate inghiti fara apa, de aceea cand prindea un melc sau insecta mai mare, fugea cu ea in apa.

era sa uit
[Email]
 
Forum Index » Alte vietati
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com