[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
The Second Try  XML
Forum Index » Acvarii plantate - Jurnal
Author Message
Cozmastie
Senior member
[Avatar]

Joined: 09/09/2017 20:04:36
Messages: 570
Location: Floresti Jud Cluj
IP:
Offline

Update,penultimma generatie de pui a crescut si e mult mai vizibila,am numarat in total 32 de creveti acum,printre ei era un pui care avea sub 1mm,l am vazut pentru ca era langa geam,ma gandesc ca face parte din ultima generatie,pe care nu pot sa o numar din cauza dimenisiunii mici a indivizilor,dar in total cred ca sunt in jur de 40

This message was edited 1 time. Last update was at 22/11/2018 20:12:12



image
92fox
Member
[Avatar]

Joined: 05/04/2018 22:10:50
Messages: 187
Location: Constanta
IP:
Offline

Felicitari! Esti pe drumul cel bun!
Cozmastie
Senior member
[Avatar]

Joined: 09/09/2017 20:04:36
Messages: 570
Location: Floresti Jud Cluj
IP:
Offline

La multi ani!Revin cu un mic update,crevetii o duc bine,am multi pui,dar inca nu am scapat de GDA,cu lumina cate 2 ore pe zi...voi mesteri un suport pentru lampa ca sa stea la o inaltime mai mare deasupra acvariului,poate iau ceva oto sau sae.


image
Cozmastie
Senior member
[Avatar]

Joined: 09/09/2017 20:04:36
Messages: 570
Location: Floresti Jud Cluj
IP:
Offline

Dupa o perioada in care nu am avut de ales decat sa neglijez si hobby-ul si acvariul,am decis sa il curat de GDA,de care bineinteles nu am scapat.Din greseala,am ridicat IN-ul cand filtrul mergea(nu stiu ce am avut in cap) si a prins filtrul niste aer.PLM nu stiu cum sa fac sa scot aerul din el,faza este ca are debitul normal doar ca racane ca toti dracii,am tras jumate de litru de apa pe OUT,CU GURA,si tot are aer,nu stiu cum sa l scot,oare ma poate ajuta cineva?


image
Cozmastie
Senior member
[Avatar]

Joined: 09/09/2017 20:04:36
Messages: 570
Location: Floresti Jud Cluj
IP:
Offline

Lasati,s-a rezolvat de la sine,desi nu e deloc recomandat,l-am lasat sa mearga putin asa,acum e la fel de silentios ca inainte.sticla e mult mai curata si ea.


image
Cozmastie
Senior member
[Avatar]

Joined: 09/09/2017 20:04:36
Messages: 570
Location: Floresti Jud Cluj
IP:
Offline

Salut baieti,dupa o lunga perioada de inactivitate am venit cu un update,tocmai azi am crezut ca mi se strica filtrulDe ieri aseara a scoc ceca zgomote,dar a mai facut asa in trecut asa ca nu i am acordat imporanta,insa azi a facut asa timp de cateva zeci de secunde si am zis sa schimb buretele pe care il aveam ca prefiltru,l am inlocuit si nu m ai suna,dar as vrea sa stiu,daca e sa patesc ceva cu el,care ar fi cauza?sa se fi colmatat intr un hal asa de rau,pana la urma am numai creveti in el,sau prinde aer la o-ring?


image
 
Forum Index » Acvarii plantate - Jurnal
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com