[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Tanganyika - "The Sound Of Silence"  XML
Forum Index » Acvarii cu cichlidae - Jurnal
Author Message
adiradu
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 31/05/2011 21:00:58
Messages: 379
Location: Dumbravita, Timis
IP:
Offline

E de bine, pasiunea ramane. Va urma la un moment dat ceva, vorba aia... si mai bun, si mai frumos.
In mod sigur va urma.

Malawi - "The land of make-believe" (2013)
Tanganyika - "The Sound Of Silence" (2016)
Tanganyika - "The Insider" (2016)
Shadows - The Mammoth (2017)
[Email] [WWW] [Yahoo!]
scorpionul
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 26/11/2011 22:13:12
Messages: 3090
Location: Bucuresti Drumul Taberei
IP:
Offline

Sa fie de bine Radule ca pasiunea te urmareste dincolo de toate cele...Nu stiu cum sunteti voi dar eu ma intristez intotdeauna cand vad ca se desfiinteaza un acvariu, mai ales un astfel de acvariu, dar traiesc cu speranta ca dupa unul frumos va urma unul mult mai frumos. De fapt pentru multi dintre noi acvariile reprezinta viata noastra, asa cum este ea cu bune si cu rele

armonia vietii consta in echilibrul pe care il asiguram
[Yahoo!]
dan.pavelescu
Liliacul
[Avatar]

Joined: 19/04/2011 15:50:00
Messages: 12936
Location: Bucuresti/Bruxelles
IP:
Offline

Domnu' Kramer, ciclidele nu m-au pasionat niciodata, dar bazinul tau a fost ceva de vis. Felicitari pentru realizari si speram, cat mai curand, sa apara un jurnal nou

I'm Batman!

The Forgotten Sands
Release the kraken!
Soupe de poisson

Mi te supui.
[WWW]
calin_gherman
Ultra High Member
[Avatar]

Joined: 01/10/2007 21:59:26
Messages: 1802
Location: Cluj Napoca
IP:
Offline

Au apucat murago Tanzania sa se sexeze? Ca la mine, doua femele sunt deja la a doua gusa. Bineinteles, inca fara pui ca-s lipsite de experienta. No, vreo 4 din astia mi-ar fi numai buni sa-mi completez seraiul

http://www.acvariu.ro/coppermine/index.php?cat=12817
[Email]
adiradu
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 31/05/2011 21:00:58
Messages: 379
Location: Dumbravita, Timis
IP:
Offline

calin_gherman wrote:Au apucat murago Tanzania sa se sexeze? Ca la mine, doua femele sunt deja la a doua gusa. Bineinteles, inca fara pui ca-s lipsite de experienta. No, vreo 4 din astia mi-ar fi numai buni sa-mi completez seraiul

Partea buna la ce va fi sa fie cu bazinul meu, vorba vine buna , e ca voi putea face un inventar la ce-i acolo pentru ca in anul ce-a trecut am pierdut 2-3 exemplare din tot septelul. Mai greu sa numar acum cati Murago si cati Brichardi au ramas... Planul e ca vor fi doua bazine mai mici, dar unispecie. Concluzia mea dupa experienta avuta in zona Tropheus e ca totusi, indiferent de cat de diferite sunt speciile, ele trebuie tinute separat.
Am inceput sa vad tentative de depunere la ei, chiar si gusa, dar puii inca nu au aparut prin bazin.
Oricum, pestii o sa-i tin in continuare, deocamdata undeva provizoriu, pana voi construi cele 2 bazine noi... Vedem dupa inventar ce am si vorbim.

Malawi - "The land of make-believe" (2013)
Tanganyika - "The Sound Of Silence" (2016)
Tanganyika - "The Insider" (2016)
Shadows - The Mammoth (2017)
[Email] [WWW] [Yahoo!]
 
Forum Index » Acvarii cu cichlidae - Jurnal
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com