[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
crestere alge  XML
Forum Index » Alge
Author Message
fr0ggy
Senior member
[Avatar]

Joined: 06/09/2004 15:30:00
Messages: 590
Location: brasov
IP:
Offline


o intrebare cam ciudata.. dar vreau sa fac un "complex" de locuit pentru ancistrusi, din vreo 5-6 nuci de cocos.

nu as vrea java decat ca ultima solutie.. m-ar interesa mai mult niste alge lungi falfaietoare. cum as putea sa le "produc" peste nucile suspomenite ? eventual "reteta" sa mearga si la pietre.

image
[Yahoo!]
Dalles
Membru banat
[Avatar]

Joined: 29/07/2003 02:16:30
Messages: 2569
Location: Bucuresti-Dr.Taberei
IP:
Offline

Lasi lumina aprinsa 20 de ore zilnic, dublezi doza de fertilizant si nu schimbi apa o luna. Succes garantat!

PS: ce intelegi prin "alge lungi falfaietoare"?

[url=http://www.acvariu.ro/coppermine/index.php?cat=10593] )\
>((º>
)/[/url]
lukaboy
Senior member
[Avatar]

Joined: 11/09/2004 08:45:01
Messages: 505
Location: Bucuresti, Mihai Bravu
IP:
Offline

fr0ggy wrote:
o intrebare cam ciudata.. dar vreau sa fac un "complex" de locuit pentru ancistrusi, din vreo 5-6 nuci de cocos.


Ideea este interesanta, insa nu prea este practica, ancistrusii masculi nu se vor tolera foarte mult la distanta mica( de o nuca de cocos), deci vei pati ca mine, va fi un mascul alfa stapan pe castel ceilalti fugariti.

sunt alte solutii, mai vorbim daca vrei...

http://www.seachem.ro
[Email]
fr0ggy
Senior member
[Avatar]

Joined: 06/09/2004 15:30:00
Messages: 590
Location: brasov
IP:
Offline

ai dreptate. nu m-am gandit la asta initial.
prin urmare cred ca o sa fac 2 "complexe de locuit"

alge lungi falfaietoare.. am avut odata intr-un acvariu mic, prinse de pereti alge verzi (nu bag mana in foc pentru culori), lungi de vreo 3-4 cm, care se unduiau ca un covor in curentul de la filtru. as fi vrut sa reproduc efectul, dar cumva mai controlat.

image
[Yahoo!]
 
Forum Index » Alge
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com