[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Guppy care fata; intrebare.  XML
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Author Message
isahori
Junior member
[Avatar]

Joined: 03/10/2010 20:23:59
Messages: 44
Location: Bucuresti, Sectorul 5
IP:
Offline

Am observat ca o femela guppy face puisori. Intrebarea mea e: sa o pun in maternitate sau in maternitate se baga doar puii pe care sa ma chinui sa-i pescuiesc? Deocamdata am bagat-o si pe impreuna cu doi pui si niste plante de suprafata sa aibe unde a se ascunde aia mici... E bine asa sau...?

Never ever give-up!
Just4M3
Member

Joined: 12/05/2010 15:58:54
Messages: 227
Location: Timisoara
IP:
Offline

In principiu e bine. De care maternitate ai? Vezi sa nu uit sa o scoti dupa ce termina de "fatat", pentru ca altfel isi mananca toate progeniturile...
isahori
Junior member
[Avatar]

Joined: 03/10/2010 20:23:59
Messages: 44
Location: Bucuresti, Sectorul 5
IP:
Offline

Stiu ca da sa-i manance. Am pus niste plante plutitoare pentru a-i proteja. Cam cat dureaza "nasterea" ca sa stiu cand o scot... Ideea e ca treaba a inceput in bazinul mare unde a mai gasit si salvat unul. Cine stie, poate o fi halit deja pe altii. Deci, cam cati face?
Maternitatea e luata de la cineva care a facut-o manual, dar e prea mare pt bazinul meu asa ca de maine probabil voi cumpara una...

Never ever give-up!
omega-man
Member
[Avatar]

Joined: 24/06/2010 11:48:38
Messages: 110
Location: Düsseldorf, Deutschland
IP:
Offline

Nu vreau sa fiu rau si cinic....dar dupa ce am ajuns de la 3 guppy la (probabil) 30 in vreo 3 luni....fara maternitate si fara sa am vreo grija deosebita de vreun pui....te pot sfatui sa lasi la o parte stressul. Specia asta se inmulteste intr-un asemenea hal incat mai bine ti-ai pune problema cui sa donezi puii

You don't have to be good all the time. Only when it matters...
 
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com