[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Acvariu ieftin!  XML
Forum Index » Atelier (DIY) & Hardware
Author Message
Heavy_Fuels
Junior member
[Avatar]

Joined: 27/09/2010 14:44:35
Messages: 41
Location: Bucuresti-Militari
IP:
Offline

Iata ce am gasit pe Youtube:
Nu stiu unde a gasit ala cutia de polistiren dar ideea este buna si in cazul celor care au acvarii de plexiglass zgariate in asa fel incat nu mai pot observa pestii. Sper sa fie de folos cuiva!
P.S.
Se pare ca nu numai romanii fac din rahat bici!

This message was edited 3 times. Last update was at 18/10/2010 03:49:48


Daca nu tipa nimeni la tine inseamna ca mesajul tau n-a avut impact. (una din legile lui Murphy)
pc.ciprian
Moderator
[Avatar]

Joined: 24/10/2008 00:38:17
Messages: 2601
Location: Constanta
IP:
Offline

1 de ce sa faci asa ceva, cand un bazin la hornbach destul de mic este ieftin, ca sa nu mai zicem ca daca ai un prieten cu experienta in acvaristica te poate ajuta la lipirea unuia si iesi mai ieftin decat hornbach.

2 ce te faci daca dupa o lunga perioada iti plesneste unu din colturile unde ai lipit geamu? pt ca e poliester iar cutia respectiva nu cred ca e gandita in asa fel incat sa tina volumul ala de apa constant.

3 cum cureti interiorul "acvariului" ?

4 din pct meu de vedere e o "inventie" care nu merita

Inceputul | 100x60x45 first setup ADA | 100x60x45 JBL | 30cm ADA Cube | 100x60x45 Tropica Garden | 100x60x45 Tropica Moss | 30cm Nano Reef Cube (inceputul) | 100x60x45 Rimless Reef | 200x80x65h Reef Coloristic | ... ?
[Email] [WWW] [Yahoo!]
alber
Moderator
[Avatar]

Joined: 26/09/2008 12:20:22
Messages: 4859
Location: bucuresti - berceni
IP:
Offline

Mi-as face si io unu', dar nu stiu de unde sa iau scafandru

"e usor a scrie versuri, cand nimic nu ai a spune" - Mihai Eminescu
[Email] [Yahoo!]
alexacv
Member
[Avatar]

Joined: 19/08/2010 10:45:23
Messages: 277
Location: Bucuresti - Brancoveanu
IP:
Offline

pacat ca are fundalu' alb si nu negru
Heavy_Fuels
Junior member
[Avatar]

Joined: 27/09/2010 14:44:35
Messages: 41
Location: Bucuresti-Militari
IP:
Offline

Solutia e buna si pentru alte recipiente nu numai polistiren...(casolete ,ghivece flori,canistre,etc). Eu zic ca orcine are in casa un recipient care poate fi transformat in acvariu improvizat pentru alevini sau pentru introdus o pereche la ponta...Nu recomand o constructie in genul asta dar cred ca este in cel mai pur stil DIY, d`aia am postat filmuletul! Acum de dragul discutie si al spiritului DIY...Ce ar fi daca respectiva cutie de polistiren ar fi prelucrata ca un decor background, atat pe interior caty si pe exterior? Cred ca ar iesi un acvariu incastrat in piatra tare aratos

Daca nu tipa nimeni la tine inseamna ca mesajul tau n-a avut impact. (una din legile lui Murphy)
 
Forum Index » Atelier (DIY) & Hardware
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com