[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Glyptoperichthys gibbiceps - Diferentiere  XML
Forum Index » Catfish
Author Message
Probi_
Junior member
[Avatar]

Joined: 07/09/2010 00:36:50
Messages: 69
Location: Targu-Mures, RO
IP:
Offline

Am 4 in 2 acvarii de 50 fiecare. Duminica vreau sa scap de 2 dintre ei nu de alta da scap si de acvariu si nu stiu cum sa-i deosebesc. Care-i mascul si care-i femela. Nu am gasit nicunde. Sera imi zice la gender: unknown.

"Modelul" asta de catfish nu are excrescente cum are ancistrus dolichopterus. Am luat doi care mi-au venit la mana si o sa ma descurc eu mai incolo.

As vrea sa va arat poze da nu am acum posibilitate din pacate.

PS: Pestii sunt in varsta de 2 ani si au cam 5-6 cm. Dupa ce am citit ar trebui sa se poate face diferentierea sexuala deja.

Est modus in rebus... Sol omnibus lucet.
[Yahoo!]
bobesku
Senior member
[Avatar]

Joined: 17/05/2010 17:13:22
Messages: 953
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Salutare, sigur ai Gibby? Nu de alta, dar am avut si eu cand mi-am facut prima oara acvariu si nu ma pricepeam. Si ce pot sa-ti zic este ca l-am tinut o luna jumate timp in care mi-a crescut de la 3-4cm la aprox 8-9 cm.
Ceva e putred daca zici ca au 2 ani si 5-6cm. Chiar nu vreau si nu am de ce sa fiu carcotas, dar sunt cam prea mici pentru niste Gibby.

Ciclide Malawi | Regatul Bettanului | Dwarf Puffers | Mr Puffini | Paradise Kingdom | Black Betta Miraje
Probi_
Junior member
[Avatar]

Joined: 07/09/2010 00:36:50
Messages: 69
Location: Targu-Mures, RO
IP:
Offline

As vrea sa pun o poza dar nu am cum momentan. Conform Enciclopediei de la Sera, sunt gibby. Maro cu pete relativ rotunde, albe pe corp inclusiv pe inotatoare. Fara excrescente.

Ce-i drept, la magazin zicea, ca la orice alt magazin... Ancistrus

Est modus in rebus... Sol omnibus lucet.
[Yahoo!]
 
Forum Index » Catfish
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com