[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Cover pentru open top  XML
Forum Index » Atelier (DIY) & Hardware
Author Message
solomonking
Member
[Avatar]

Joined: 17/06/2010 15:46:15
Messages: 141
Location: bucharest, giurgiului street, city mall
IP:
Offline

salutare,

am gasit prin navigarea mea pe net un articol interesat despre cum se poate face un cover for open top :

http://www.reeflounge.com/showthread.php?t=31685

poate e de folos.

bafta

This message was edited 1 time. Last update was at 21/06/2010 11:43:33

[Yahoo!]
alber
Moderator
[Avatar]

Joined: 26/09/2008 12:20:22
Messages: 4859
Location: bucuresti - berceni
IP:
Offline

Util.
Pentru cei care se descurca mai greu cu engleza, materialele sunt cele folosite la plasele antiinsecte de la tamplaria cu geam termopan. Profilul, coltarele si snurul de cauciuc se gasesc fara probleme la magazinele de profil. Plasa de asemenea, dar trebuie ales ceva cu ochiuri mai mari, cea pentru insecte este prea "deasa", cred ca opreste cam mult din lumina.

"e usor a scrie versuri, cand nimic nu ai a spune" - Mihai Eminescu
[Email] [Yahoo!]
bobesku
Senior member
[Avatar]

Joined: 17/05/2010 17:13:22
Messages: 953
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Eu mi-am facut tot ceva de genul asta: niste coltare la metru din plastic negru, taiate pe dimensiune (bara 2 metri - 7 ron) lipit cu Bison plastic (7-8 ron). Apoi pe interior autoadeziv tip arici si plasa (inca vreo 10 RON max).
Intr-adevar ar fi dragutz sa pot face rost de o plasa cu ochiuri mai rare. Daca gasiti asa o plasa va rog sa dati detalii si aici. Multzam.

This message was edited 1 time. Last update was at 21/06/2010 13:19:43


Ciclide Malawi | Regatul Bettanului | Dwarf Puffers | Mr Puffini | Paradise Kingdom | Black Betta Miraje
 
Forum Index » Atelier (DIY) & Hardware
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com